Kripto para şirketi Ripio Brezilya’da Bitcoin ödüllü kartını kullanıma açtı

Arjantin merkezli bir kripto para şirketi ve borsası olan Ripio, Brezilya'da Visa ile işbirliği yaparak Bitcoin ödülü kazandıran ve kripto paralarla da ödeme yapılabilen kartını yürürlüğe soktu. Şirket, yıl sonuna kadar merkezi Arjantin'de de benzer bir kart hizmeti başlatacak.

Dünyada en fazla enflasyon oranlarının görüldüğü bölgelerden olan Güney Amerika’da kripto para yatırımları her geçen gün artarken şimdi de Arjantin merkezli olan Ripio, Brezilya’da kripto ödeme kartı çıkardı. Dünyanın en büyük ödeme şirketlerinden biri olan Visa’yla yapılan anlaşma çerçevesinde çıakrılan kart ile kullanıcılar Bitcoin ödülleri de kazanabiliyorlar.

28 token ile de ödeme yapılabilecek

Ripio, kendi borsasında vârolan 28 token’ın bu karta uyumlu olmasını da sağladı. Ripio’nun Brezilya’da 1 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor ve şirket yıl sonuna kadar da 250 bin adet kart çıkarmayı hedefliyor. Ayrıca kart kullanıcıların Ripio platformundaki fiat ve kripto para cüzdanlarına da direkt olarak bağlı olacak.

%5 BTC ödülü

Onlarca kripto paranın yanı sıra kart ile fiat para ödemesi de yapılabilecek ve buradan yapılan ödemeler sonucunda da, diğerleri gibi %5’lik BTC ödülü verilecek. Ripio’dan yapılan açıklamada benzer bir kartın Arjantin’de de çıkarılması adına çalışmaların yapıldığı belirtilirken, kartın sene sonuna kadar çıkması hedefleniyor. Şirket ayrıca Bitcoin dışında, altcoin’ler bazında da ileriki süreçte ödül dağıtmayı plânlıyor.

Güney Amerika’daki yarış kızışıyor

Ripio’nun Güney Amerika’da Arjantin ve Brezilya dışında Meksika, Uruguay ve Kolombiya’da, Avrupa’da ise İspanya’da faaliyetleri bulunuyor. Şirketin en büyük rakiplerinden biri olan Bitso borsası da 2022’nin başlarında Brezilya’da yine Visa ile anlaşmalı olarak bir kart çıkarmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl