TenX’in (PAY) Ponzi’ci CEO’su bırakıp gitti

TenX'in geçmişte bir saadet zinciri ile bağlantılı olduğu ortaya çıkan kurucusu ve CEO'su Julian Hosp, istifa ettiğini açıkladı.

Kripto paraların günlük hayatta harcanmasını kolaylaştırmayı hedefleyen bir proje olan TenX, kurucusu ve CEO’sunun istifası ile çalkalanıyor.

Projenin kurucusu ve CEO’su olan Julian Hosp, yayınladığı bir Youtube videosu ile projeden ayrıldığını açıkladı.

Konuyla ilgili olarak TenX’in resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada ise bugünden itibaren TenX’in başına Toby Hoenisch’in geçeceği belirtilerek “Julian’ın liderliğinde hepinizden muazzam miktarda hissedar değeri ve destek aldık. Önümüzdeki yıllarda TenX’in daha fazla başarıya ulaşmasının yolunu açtığı için Julian’a teşekkür etmek istiyoruz.” denildi.

ICO’da 80 milyon dolar topladılar

TenX, geçtiğimiz yıl Bitcoin‘i Visa kart ve bankacılık lisansıyla entegre ederek “kripto paraları her zaman her yerde harcanabilir hale getirme” mottosuyla ICO sürecinde 80 milyon dolar toplamıştı. TenX’in whitepaper’ına göre, platformun PAY token’ını elinde tutan kullanıcılar, kartların kullanımıyla edilen gelirlerden pay sahibi olacaktı. 2017’den beri şirket sözünü yerine getirmedi. Kullanıcılar 1 yıldan uzun süredir Bitcoin bağlantılı banka kartlarını bekliyor.

Hosp ve saadet zinciri bağlantısı

Julian Hosp’un Lyoness adında bir saadet zincirinin üst düzey yöneticilerinden biri olduğu ortaya çıkmıştı.

Hosp’un TenX’in başına geçmeden önce bu saadet zincirine nasıl yeni katılımcılar ekleneceğiyle ilgili yaptığı bir sunumun videosunda “Unutmayın, hiçbir zaman %100 gerçeği söylemek zorunda değilsiniz. Eğer bu yöntemi uygularsanız, şu an hayal bile edemeyeceğiniz paralar kazanabilirsiniz ve hiçbir zaman müşterisiz kalmazsınız.” şeklinde ifadeler kullandığı görülmüştü.

Hosp’un yöneticilerinden biri olduğu Lyoness, birçok kişiyi dolandıran bir saadet zinciriydi. TenX’in kurucusu Lyoness’le ilişkili işlerinden suçlu bulunarak ceza aldığı belirlenmişti.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl