21 milyon dolar toplayan kripto para projesi kapanıyor

ICO yoluyla 21 milyon dolar sermaye elde eden kripto para projesi Thor, paraları tükettiklerini ve daha fazla fon sağlayamadıklarını gerekçe göstererek kapanma kararı aldı.

San Francisco merkezli Blockchain projesi Thor Token, projenin yeterince ilgi görememesi ve ticari başarı elde edememesinden ötürü kapanıyor. Kapanma kararı, Thor’un CEO’su ve kurucu ortağı David Chin tarafından 9 Nisan’da duyuruldu.

Chin, 21 milyon dolar topladıkları ICO’daki paralarını tükettiklerini ve daha fazla fon sağlayamadıklarını belirterek “Ne yazık ki aradığımız ticari başarıya ulaşamadık.” ifadelerini kullandı. Ayrıca karşılaştıkları yasal zorlukların da yolun sonuna gelmelerinde etkili olduğunu vurguladı.

Ek olarak Chin, çok uzun süredir sessiz kalmalarından ötürü token sahiplerinden özür diledi ve bu sessizliğin nedeninin şirketin bir çözüm bulmak için perde arkasında çalışma yapması olduğunu belirtti. CEO, Thor’u 10 bin dolara devralma teklifi olduğuna ilişkin söylentileri de doğruladı.

Chin, son olarak “Tüm Thor kodu ve ürünleri, toplumun yararı için kullanılması, değiştirilmesi ya da çatallanması için açık kaynak kalacak.” dedi.

Neo üzerine inşa edilen bir proje olan Thor, son dönemde kapanma kararı alan tek kripto para projesi değil. Örneğin geçtiğimiz Aralık ayında ABD merkezli büyük sabit kripto para projesi Basis, operasyonları durduracaklarını ve topladıkları 133 milyon dolarlık fonun büyük bölümünü yatırımcılara iade edeceklerini bildirmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl