Kripto para topluluğunda artan LUNC ilgisi: Santiment analizi

Zincir üzerindeki işlemlerden yüzde 1.2'lik verginin yakımı konusundaki topluluk oylamasını geçirdikten sonra dün ilk kez uygulayan Terra Classic, sosyal medyada artan şekilde tartışılmaya devam ediyor. Sosyal analiz şirketi Santiment'in verdiği bilgiye göre LUNC ile ilgili yapılan paylaşım ve yorumlarda gözle görülür bir artış söz konusu...

Zincir üstü analitik platformu Santiment, Terra Classic’in kendi token’ı olan LUNC’un her geçen gün sosyal medyada daha fazla konuşulmaya başladığını belirten bir paylaşım yaptı.

“Tartışmalar volatiliteyi artırabilir”

Santiment paylaşımında, “Terra topluluğunun, LUNC için zincir üstü işlemlerde %1.2’lik vergi yakım insiyatifini kabul etmesiyle sosyal medyada bu konuda yapılan tartışmalarda ciddi bir artış söz konusu oldu. En çok konuşulan başlıklarda LUNC olması ilerleyen zamanlarda bu kripto paranın volatilitesinde bir artış getirebilir” ifadelerini kullandı.

Bilindiği üzere topluluğun kabul etmesinin ardından her işlemde %1.2’lik token yakım uygulaması dün ilk kez 9 milyon 475 bin 200’üncü bloğun onaylanmasının ardından başlatılmıştı. Ancak bir süredir fiyatlanan bu gelişme, dünkü uygulamanın ardından LUNC değerinde bir artış getirmemişti. LUNC haberin yazıldığı dakikalarda 0.00025 dolardan işlem görüyor.

10 milyar LUNC kalıncaya kadar devam edecek

LUNC ve Terra Classic sisteminin sabit coin’i olan USTC’de yapılan her zincir üstü işlem bundan sonra %1.2’lik bir yakıma maruz kalacak. Bu durum arzda 10 milyar LUNC kalıncaya kadar devam edecek. Şu andaki arz ise yaklaşık 6.9 trilyon! LUNC arzında sistemin oluşturulmasından bu yana 315 milyon token yakılmış durumda…

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl