Çeyrek asırlık şirket, kripto para platformunu kapatma kararı aldı

Büyük Wall Street şirketlerine borsa ticareti yazılımları sağlayan 25 yıllık şirket Trading Technologies, kripto para platformunu kapatma kararı aldı.

The Block’ta yer alan habere göre, borsa ticareti yazılımı üreticisi Trading Technologies (TT), TT Crypto adını verdiği kripto para platformunu bireysel yatırımcıların ilgisini çekememesinden ötürü kapatmaya karar verdi.

Pazartesi günü TT Crypto’daki kayıtlı kullanıcılara bir e-posta gönderen TT’nin kripto para birimi başkan yardımcısı Mike Unetich, şirketin TT Crypto’yu 9 Ağustos’ta kapatacağını bildirdi.

Unetich, “Esas hedef, platformun bireysel yatırımcı odaklı büyük bir müşteri tabanı elde etmesiydi ancak kripto para işlemlerini TT’nin araçlarıyla yapmak isteyen böyle bir kullanıcı sayısına ulaşılamadı.” ifadelerini kullandı.

25 yıllık bir şirket olan TT, JPMorgan Securities, Bank of America, Citigroup ve Wall Street’teki diğer şirketlere borsa ticareti yazılımları sağlıyor. TT, kripto para platformunu geçtiğimiz yılın Mayıs ayında kullanıma sunmuştu. Platform, kullanıcıların emirlerini bir kripto para borsasına ücretsiz şekilde yönlendiriyor herhangi bir alım satım durumunda ise komisyon uyguluyordu.

TT ilk olarak, kripto para şirketi Coinbase’in Global Digital Asset Exchange’i (GDAX) ile müşterilerin hem spot hem de vadeli işlemler piyasasına erişimine imkan tanımak için ortaklık kurmuştu. İlerleyen dönemde ise TT, BitMEX ve CoinFLEX’e de entegre edildi.

E-postaya göre, TT Crypto’yu kapatan şirket, ana TT platformunu BitMEX ve CoinFLEX’e bağlıyor. TT ayrıca “sıfır komisyon” politikasını 1 Ekim’e kadar uzatıyor.

TT, kripto para ticareti pazarında 1990’larda elektronik vadeli işlem ticaretinde olana benzer bir etki oluşturmak istedi fakat rüya beklenenden daha erken son buldu. Bu arada şirket, bu yılın başlarında yatırım yaptığı CoinFLEX’te hissedar olarak kalmayı sürdürecek.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl