Amazon, Bitcoin işlemlerini içerebilecek bir veri akışı pazarı için patent aldı

E-ticaret devi Amazon'un yan kuruluşu olan Amazon Technologies, yayınlanan bir bildiriye göre, kullanıcıların gerçek zamanlı olarak kripto para işlem verilerini almasını sağlayan bir veri akışı pazarı patenti aldı.

E-ticaret devi Amazon’un yan kuruluşu olan Amazon Technologies, yayınlanan bir bildiriye göre, kullanıcıların gerçek zamanlı olarak kripto para işlem verilerini almasını sağlayan bir veri akışı pazarı patenti aldı.

Patente göre şirket, kuruluşların büyük miktarlardaki verileri yönetme gereksinimlerini karşılamak için veri akışlarının düşük bir gecikmeyle işlenmesine yönelik bir teknoloji geliştirdi.

Geliştirilen teknoloji ayrıca geliştiricilerin gerçek zamanlı gösterge tabloları oluşturmasına, istisnaları yakalayıp uyarılarda bulunmasına, tavsiyeleri yönlendirmesine ve diğer gerçek zamanlı işsel kararlar almalarına olanak sağlıyor.

Bu çok akışlı veri sistemi, web sitesi tıklama akışları, pazarlama bilgileri, finansal bilgiler, ölçüm verileri ve sosyal medya verileri gibi farklı kaynaklardan gelen verileri işleyebilir.

Patent ayrıca bu teknolojinin kripto para piyasasıyla ilgili küresel kripto para işlemlerini yayınlayan ve içeren bir kullanım durumunu da açıklıyor. Böylelikle işlemler ağdaki tüm kullanıcılar tarafından görülebilecek.

Bu verileri kullanmak isteyen kullanıcılar istenen veri akışına abone olabilir ve isteğe bağlı olarak veri akışında bulunmasını istemediği iyileştirmeleri seçebilirler.

Geçen hafta Bank of America da buna benzer olarak Blockchain tabanlı veri aktarımı ve veri izlemesini konu alan bir depolama sistemi patenti almıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl