2 trilyon dolarlık varlıkları yöneten Wells Fargo, kripto para sektörüne giriyor

Yönetimi altında toplamda 2 trilyon dolarlık varlık bulunan ABD merkezli çok uluslu finansal hizmet şirketi Wells Fargo, yatırımcıları için platformunda aktif olarak yönetilen bir kripto para stratejisini uygulamaya geçireceklerini açıkladı. Duyuru, Wells Fargo Yatırım Enstitüsü başkanı Darrell Cronk tarafından yapıldı.

Haziran ortasında platforma eklenecek

Cronk, Amerikan medyasından Business Insider’a verdiği özel röportajda, platformlarında kalifiye yatırımcılar için aktif olarak yönetilen bir kripto para stratejisi geliştirmeyi plânladıklarını söyledi. Aylardır bu şekilde bir profesyonel yönetim çözümü arayışı içinde olduklarını belirten Cronk, çalışmalarının son aşamasında bulunduklarını bilgisini verirken, “Bu uygulama Haziran ortası civarında platforma eklenecek” dedi.

Çekimser kalmışlardı ama…

ABD’nin en büyük finans hizmeti şirketlerinden biri olan Wells Fargo’nun kripto para stratejisinin çalışmaları Greg Maddox tarafından yönetilen küresel araştırma ekibi tarafından yapılıyor. Şirket, bu zamana kadar kripto paralara kuşkuyla yaklaşıyordu. Hatta firmanın reel varlık yöneticisi olan John LaForge Aralık ayında regülasyonlardaki belirsizliklerden ötürü, kripto paralar konusunda hiçbir resmi tavsiye vermediklerini ve müşterilerinin hiçbirinin de Wells Fargo’da kripto para sahibi olmadıklarını söylemişti.

“Bu şüpheci bakış açısından kısa süre sonra ne değişti?” sorusuna kripto paraların dünyada artık geçerli bir yatırım varlığı olduğunu belirterek cevap veren Cronk, şunları söyledi:

“Artık kripto paraların geçerli yatırım varlığı olabilmesi için gereken gelişim, evrimleşme ve olgunlaşma döneminin geldiğine inanıyoruz. 9 bin kripto paranın 2 trilyon dolardan daha fazla değer ürettiği bir ortam piyasanın genişliğini ve derinliğini bize net şekilde gösteriyor. Yine de ben kripto paraları hala stratejik bir birikimden çok, alternatif bir yatırım olarak görüyorum.”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl