Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Apple’ın kurucu ortağı Wozniak’ın kripto parası bir gecede ikiye katlandı

Apple'ın kurucularından Steve Wozniak'ın kripto parası WOZX, Bitcoin'in düşüşüne rağmen bir gecede iki katına çıktı.

Kripto para borsası HBTC üzerinde işleme açılan, Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak’ın da kurucuları arasında yer aldığı Blockchain projesi Efforce’un WOZX token’ı piyasadaki düşüşlere rağmen yükselmeye devam etti.

Dün 1.40 dolardan işlem gören WOZX, yüzde 110’dan fazla artışla bugün 2.99 dolara kadar yükseldi. Fiyat, haberin yayına girdiği TSİ 12.10’da 2.95 dolardan işlem görüyor.

Bu etkileyici yükselişin Bitcoin başta olmak üzere kripto paraların sert satışlar gördüğü sırada gelmesi ise dikkat çekti.

Öte yandan WOZX’in yakında Bithumb Global’de de listeleneceği belirtiliyor.

Projenin resmi internet sitesinde Efforce, “Enerji verimliliğini artırmayı amaçlayan devrim niteliğinde bir platform” olarak tanımlanıyor. Wozniak, bu projeye 2018 yılında katılım sağlamıştı. WOZX token’ının arzı ise 1 milyar ile sınırlandırıldı.

Bir Bitcoin hayranı

1976 yılında Steve Jobs ile birlikte Apple’ı kuran Wozniak, Apple I ve Apple II adlı bilgisayarları geliştirdi. Apple II, 1970’lerde ve 80’lerin başında en çok satan kişisel bilgisayar oldu.

Kişisel servetinin 100 milyon doların üzerinde olduğu tahmin edilen Wozniak, Bitcoin hayranı bir isim. Ünlü bilgisayar mühendisi, Bitcoin henüz 20 bin dolara ulaşmadan önce Ekim 2017’de yaptığı bir açıklamada, “Var olabilecek Bitcoin miktarının bir sınırı var. Altın ise kazılır, kazılır ve kazılır… Belki de dünyada sınırlı miktarda altın var ancak Bitcoin daha matematiksel ve düzenlidir. Kimse matematiği değiştiremez. Bilindiği gibi itibari para, etkili bankerlerin istediği gibi basılabilir. Bitcoin’de ise bu gibi şeyler mümkün değil.” demiş ve Bitcoin’in hem altın hem de dolardan daha iyi olduğunu savunmuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl