Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

ABD’li senatörün ‘kripto para yalanı’ hapiste bitti

ABD'li Senatör Michael Williams, 300,000$'lık madencilik ekipmanının çalındığı ihbarında bulundu ancak yalan beyan verdiği suçlamasıyla hapse girdi.

The Guardian’ın 27 Aralık tarihli haberine göre, Georgia eyalet senatörü, 300,000$ değerindeki kripto para madenciliği ekipmanının çalınmasıyla ilgili yalan söylediği iddiasıyla hapse girdi.

Cumhuriyetçi Michael Williams iddia edilen hırsızlığı Mayıs ayında ihbar etmişti. Ancak mahkeme belgelerine göre Williams, polise yanlış bilgi vermiş ve yalan beyanda bulunmuş.

Yerel bir gazetenin haberine göre Williams, 300,000$ değerindeki madencilik ekipmanının bir anda ofisinden kaybolduğunu söylemiş.

Savcılar hırsızlığın olmaması ihtimali üzerinde duruyorlardı. Geçtiğimiz ay, soruşturma heyeti tarafından Williams’ın aleyhinde 3 maddeden dava açıldı ve gözaltına alındı.

Davada henüz kesin hüküm verilmedi ve Williams’ın avukatı savcıların kanıtlarını bekliyor.

Williams’ın avukatı konu hakkında şunları söyledi:

“Williams böyle bir şey yapmadı. Henüz kanıtlardan haberdar değiliz. Bunu açıklamadılar. Yakında açıklayacaklarına eminim ancak iddianameden başka ne söyleyeceklerini bilmiyoruz.”

Williams daha önce de kripto paralarla faturaların ödemesiyle ilgili bir kampanyaya sponsor olmuştu. Ayrıca, Meksikalı göçmenleri sınır dışı etme yanlısı fikirleriyle biliniyor.

Haber: Cointelegraph

→BİTCOİN’DE ZORLUK BEKLENTİLERİ TERSİNE ÇIKTI: TEMMUZ’DAN BERİ İLK

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl