Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Almanya’daki yasa tasarısı, kripto paraya 425 milyar dolar getirebilir

Avrupa’nın en güçlü ekonomilerinden biri olan Almanya’da parlamento tarafından kabul edilen ve şu anda son onay kurumu olan Federal Konsey’de beklemede olan yasa tasarısı yüz milyarlarca doların dijital varlıklara akmasını sağlayabilir.

Alman medyasının finans gazetelerinden biri olan Boersen Zeitung’da yer alan habere göre; “Spezialfonds” yani “özel fonlar” olarak bilinen yasa tasarısı, varlık yöneticilerinin ve kurumsal firmaların, fonların yüzde 20’lik kısmını dijital varlıklara yatırmasına izin veriyor.

Yapılan hesaplamalara göre ise Almanya’da bu tür kurumların hepsi, yönetimleri altında bulundurdukları varlıkların yüzde 20’lik kısmını dijital varlıklara yatırmaları durumunda sektöre yaklaşık 425 milyar dolarlık girdi sağlamış olacaklar.

Diğer ülkeler de Almanya’yı takip edebilir

Tabii ki bu durum daha büyük bir dijital ve kripto para varlığının da kabul edilmesini peşinden getirecek ve büyük ihtimalle tüm AB bölgesinde de kabul görecek. Çünkü Almanya gibi bölgenin en güçlü ekonomisi kabul edilen bir ülkenin böyle bir yasayı yürürlüğe alması diğer ülkelerin de kapıdan içeri girmelerini sağlayacak.

Federal Konsey’den geçerse 1 Temmuz’da yürürlüğe girecek

Geçen hafta Almanya parlamentosunda kabul edilen yasa tasarısı, son onay kurumu olan ve ülkedeki 16 eyalet adına karar alan Federal Konsey’den de geçerse tamamen yasalaşmış olacak. Yasanın bu durumda 1 Temmuz’dan itibaren yürürlüğe gireceği belirtildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl