Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

2

12 milyar dolarlık bağış fonu, kripto para yatırımlarını artırıyor

ABD'nin köklü eğitim kurumlarından biri olan 12 milyar dolarlık bağış fonuna sahip Michigan Üniversitesi, daha önce 3 milyon dolar yatırım yaptığı kripto para fonuna yatırımlarını artırma kararı aldı.

ABD’nin en eski ve en köklü akademik kurumlarından biri olan ve dünyanın en iyi 20. üniversitesi olarak gösterilen Michigan Üniversitesi, kripto para ekosistemine giriş yapan son kurum oldu. Bireysel bağışlardan beslenen Michigan Üniversitesi’nin finansal bağış fonu, Ekim 2018 tarihi itibariyle 11.9 milyar dolara kadar ulaşmıştı. Bu bağışlar; burslar, profesörler ve diğer üniversite programları için kullanılıyor.

21 Şubat’ta yapılan yönetim kurulu toplantısına göre bazı kararlar alan üniversite, Haziran 2018’de bir kripto para ağı fonuna yaptığı 3 milyon dolarlık yatırıma ek olarak kripto para yatırımlarını artırma kararı aldı.

Andreessen Horowitz’in kripto para ağı fonu

CNK Fund I, L.P. olarak bilinen kripto para ağı fonu, Andreessen Horowitz tarafından yönetiliyor. Fon, çekirdek aşamasında olup da büyüme şansı olan kripto para teknolojisi şirketlerine yatırım yapmak amacıyla oluşturuldu. Sadece kripto paralara özel bir fon oluşturan Andreessen Horowitz, bunu yapma nedeninin şöyle açıklıyor:

“Kripto paralar çok önemli bir inovasyon ve girişimcilik alanı haline geldi. Büyük bir ilgiyi hak ediyor.”

Horowitz’e göre, kripto para odaklı bir yatırım fonu oluşturmanın bir diğer nedeni ise kripto para bazlı yatırımlar için yasal düzenlemelerin çok hantal olması.

Michigan’ın hamlesine benzer bir diğer gelişme de geçtiğimiz haftalarda yaşandı ve iki Amerikan kamu sektörü emeklilik fonu, Morgan Creek Blockchain adlı bir kripto para girişim fonuna toplamda 40 milyon dolarlık yatırım yaptı.

Haber: Bitcoin.com

→ ETHEREUM’DA UZUN POZİSYONLAR FIRLADI, KASIM AYI TEKRAR MI EDECEK?

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl