Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

ABD’de tartışılan kripto para kuralları için yorum süresi tekrar uzatıldı

ABD’nin MASAK’ı FinCEN, kripto para cüzdanları ve işlemlerine getirilmek istenen kurallara ilişkin halka açık yorum süresini 60 gün daha uzattı.

Konu hakkında bugün bir açıklama yapan kurum, değişikliğin Federal Sicil’de yayınlanmasından itibaren yorumlar için 60 gün süre daha verildiğini bildirdi. Bilindiği üzere, önceki yönetim altında FinCEN, başlangıçta 15 günlük bir süre tanımış, sonrasında kripto para işlemlerinin raporlanması kuralı için 15 gün, karşı taraf verilerinin toplanması kuralı için de 45 gün uzatmaya gitmişti.

Joe Biden, göreve geldiğinde bu düzenleme dahil olmak üzere bekleyen tüm düzenlemeleri dondurmuştu.

Önerilen kurallar, borsalardan özel cüzdanlarına günlük 3 bin dolardan fazla miktarda aktarım yapan müşterilerin isim ve adres bilgilerinin borsalar tarafından saklamasını gerektiriyor. Ayrıca günlük 10 bin doların üzerinde işlem yapan müşterilerin de işlemlerinin FinCEN’e bildirilmesi zorunlu tutuluyor.

Kuralların açıklanmasının ardından sektörden büyük tepkiler yükselmiş ve halka açık yorum döneminin başlatılması sonrası da binlerce yorum gönderilmişti. Rakam, 7000’in üzerindeydi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl