Kripto yatırım şirketi Paradigm, Web3’ten yapay zekaya mı dönüyor?

Kripto para dünyasının en aktif ve kurumsal yatırım şirketlerinden biri olarak görülen Paradigm, blok zinciri ve kripto teknolojisinin de ötesinde yatırımlar yapma kararı aldı. Yapay zeka alanına da yoğunlaşacak olan şirket, web sitesinin ana sayfasından da Web3 ve kripto terimlerini çıkararak daha geniş kapsamlı terimler kullanmaya başladı.

Kripto para yatırım firması Paradigm, blok zinciri teknolojisinin ötesinde yatırımlarda bulunma kararı aldı. ABD medyasından The Block’un iki kaynağına dayandırdığı haberine göre; şirket bundan sonra kripto paraların yanı sıra, içinde yapay zekanın da olduğu teknoloji alanlarına yatırım yapacak.

Web sitesindeki değişiklikler…

Şirketin bu alandaki değişimleri web sitesine de yansıttığı görülüyor. Daha önce, ana sayfasında web3, kripto ve “yok edici teknolojiler” ibarelerini kullanan firma, şu anda ise kendisini “araştırma yönlü teknoloji şirketi” olarak tanıtıyor. Yapılan araştırma, şirketin bu değişimi 3 Mayıs tarihinde yaptığını gösteriyor.

“Kriptodan uzaklaştığımız anlamına gelmez”

Ana sayfada daha önce yer alan “Kriptonun önümüzdeki birkaç on yılı tanımlayacağına inanıyoruz” cümlesi de artık görülmüyor. Konuyla ilgili konuşan ve ismi verilmeyen bir kaynak ise bu değişikliklerin şirketin artık kriptodan uzak durduğu anlamına gelmediğini belirtti ve “Sadece kripto değil, ona yakın alanlara da yatırım yapacağımızı gösterir. Cümlelerdeki değişiklikler teknik araştırmayı ön plana çıkarmak için yapıldı” dedi.

Dev kripto yatırımları var

2018 yılında Coinbase’in kurucularından olan Fred Ehrsam ile Sequoia eski ortaklarından Matt Huang tarafından kurulan şirket, Bitcoin’in zirve yaptığı 2021 yılının kasım ayında, o dönem kripto tarihinin en büyük yatırımı olan 2.5 milyar dolarlık fon almayı başarmıştı. Şirketin yatırım yaptığı kripto firmaları arasında Uniswap, OpenSea ve Fireblocks gibi şirketler yer alıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl