EY Global CEO’su Brody: Kripto hala içeriden oynanan bir oyun

Finansal hizmetler şirketi EY Global'in CEO'su Paul Brody katıldığı son yayında, regülasyon eksikliklerinin ve yaşanan FTX olaylarının, kriptonun hala ciddi şeffaflık eksiklikleri bulunan "içeriden bir oyun" olduğunu gösterdiğini söyledi.

Terra LUNA, Celsius, 3AC ve FTX olayları kripto paralarda tarihi düşüşler getirirken, geleneksel finans oyuncuları ise yaşananlar yüzünden endüstriye artık iyice şüpheyle yaklaşmaya başladı.

“Şeffaf olacaktı ama tersine dönüştü”

ABD medyasından CNBC’nin konuğu olan finansal hizmetler şirketi EY’nin CEO’su Paul Brody ise yaşanan FTX iflasının, kripto sektörünün hala güvenilmez olduğunu gösterdiğini belirtti:

“Yaşananların etkisinin bittiğini kesinlikle düşünmüyorum. İnsanalr kriptonun devlet etkisinden uzak ve şeffaf olacağını, dolayısıyla finansal sistemin daha iyi bir seviyeye ulaşacağını söylediler. Ama sonuç şu anda tam tersi oldu. Kriptonun kesinlikle şeffaf olmadığını söyleyebilirim”

“İçeriden oynanan bir oyun oldu”

İnsanların sonuna kadar detaylı bir araştırma yapmasının bile yeterli olmayacağını belirten Brody, kripto endüstrisi için “içeriden oynanan bir oyun” dedi:

“Bazı durumlarda şirketler iyi de çıkabiliyor. Ancak insanlar bunun araştırmasını tam anlamıyla yapamıyorlar. Çünkü sistem karışık. Dolayısıyla bu eninde sonunda, içeriden oynanan bir oyun haline dönüşüyor. Şu anda kripto endüstrisi bu… Kullanıcılar ve müşteriler SEC gibi regülatörlerin kontrol edebildiği şirketlere güvenmeli”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl