Kripto piyasaları gelecek hafta ABD Kongresi’nde düzenlenecek toplantıyı bekliyor

ABD'de haziran ayında Kongre altında çalışan iki finansal komite, kripto paraların regülasyonları hakkında iki önemli toplantı yapacak. 6 Haziran günü Tarım Komitesi'nin oturumu ise spot piyasalarda daha açık kuralların getirilmesini tartışacak.

ABD kripto para regülasyonları konusunda dünyanın gerisinde kalırken, Kongre altında çalışan komiteler de, yaşanan sorunlara çözüm arıyor. Gelecek hafta ise tüm gözler ABD Kongresi’nin altında hizmet veren Tarım Komitesi’nin bir toplantısında olacak.

Genelde tarım sektörüyle ilgili konulara odaklanan bu komitenin kripto para endüstrisine nasıl bir etkisi olacağı konusu ise CFTC ile bağlantısından geçiyor. Komite aynı zamanda Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) üzerinde doğrudan bir denetim ve kontrol yetkisine de sahip… Dolayısıyla finansal konularla direkt olarak yetkili oluşumlardan bir tanesi olarak görülüyor.

Finansal Hizmetler Komitesi ise SEC üzerinde kontrol ve denetim yetkisine sahip…

Ripple yöneticisi işaret etti: Çok önemli bir oturum

Komite 6 Haziran günü, “Dijital varlıkların geleceği: Dijital varlıkların spot piyasalarına daha fazla netlik sağlamak” başlıklı oturumda toplanacak. Kripto para sektörünün bu toplantıyı yakından izleyeceği de kesin gibi gözüküyor. SEC ile davası yaklaşık 2,5 senedir devam eden Ripple şirketinin üst düzey yöneticilerinden biri olan Susan Friedman da, kişisel Twitter hesabından bu toplantının önemine değindi.

Friedman, 13 Haziran’da Finansal Hizmetler Komitesi’nin kripto için önemli bir toplantısının olduğunu ancak 6 Haziran’da Tarım Komitesi tarafından düzenlenecek olan oturumun da bir o kadar önemli olduğunu dile getirdi. Friedman, “Bu toplantı da, Finansal Hizmetler Komitesi toplantısı kadar önemli…” dedi.

Öte yandan iki komite, mayıs ayı başında “Dijital varlıkların geleceği: Dijital varlıklarda regülasyon boşluklarını doldurmak” başlıklı ortak bir de oturum düzenlemişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl