Kripto borsası Rain BAE’den lisans aldı

Ortadoğu merkezli kripto borsası Rain'in Abu Dabi şubesi, sanal varlık aracı kurumu olma ve saklama hizmeti verme lisansı elde etti. Şirketten yapılan açıklamada kurumsal firmalara da kripto hizmeti verilmeye başlanacağı belirtildi.

Türkiye’de Beşiktaş’ın da sponsorluğunu yapan Bahreyn merkezli kripto platformu Rain’in Abu Dabi şubesi, Birleşik Arap Emirlikleri’nde kurumsal ve “bazı” perakende yatırımcılara hizmet vermeye başlayacağını duyurdu.

Arkasında Coinbase’in de desteği bulunan borsa Abu Dabi Küresel Piyasa adlı serbest bölgede hizmet veriyor. Şirket bundan sonra kurumsal firmalara da kripto alım, satım ve saklama hizmetleri sağlayabilecek.

Banka hesabı da açılabilecek

Rain borsası ayrıca ülkede banka hesabı açma hakkına da sahip oldu. Böylece müşteriler, kendi banka hesapları üzerinden yerel ödeme ağı sayesinde kripto hesaplarına bağlı şekilde işlem yapabilecekler.

Konuyla ilgili konuşan Rain kurucu ortaklarından Yehia Badawy, “Varlık yöneticileri, yerel lisansı olmayan kripto şirketleriyle çalışma konusuna şüpheyle yaklaşıyorlardı. Ancak yasal onaylar alındıktan sonra bu konuda çok daha rahat hissedecekler. Bu lisans sayesinde kurumsal yatırımcılardan gelen talep çok daha fazla olacaktır” dedi.

Geçen sene 110 milyon dolarlık yatırım alan ve Coinbase’in yanı sıra arkasında Silikon Vadisi girişim sermayesi şirketlerinden biri olan Kleiner Perkins’in de bulunduğu Rain’in piyasa değeri yaklaşık 500 milyon dolar civarında bulunuyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl