Uzmanlar konuştu: Kripto ortamı artık değişiyor

Ripple'ın SEC karşısında zafer niteliğinde bir kazanç elde etmesi kripto sektörüne olan olumsuz bakış açısını bir anda tersine çevirirken, uzmanlar regülasyonların çok daha iyi seviyelere gelebileceğini belirtiyorlar.

SEC ile Ripple şirketi arasında 2020 yılının aralık ayından bu yana devam eden davada hakim Analisa Torres’in verdiği karar kripto sektöründe sevinçle karışık bir şok etkisi de yaratırken, uzmanlar ise bundan sonraki regülasyon ortamının çok daha iyi olacağı kanısındalar.

Dünyaca ünlü haber ajansı ve hatta birçok kez kripto paralar konusunda yaptığı olumsuz haberlerle tepki alan Reuters, dün yaşanan gelişmeleri konunun uzmanlarıyla konuştu.

“Ortam artık aynı olmayacak”

Kripto varlık yönetim şirketi olan Astronaut Capital’da yatırım yöneticisi olan Matthew Dibb, “Regülasyon ortamı bundan sonra aynı olmayacak. Değişecek. Son 24 saatte yaşananları göz önüne aldığımızda ise daha iyi olabileceğini söyleyebiliriz” dedi.

“CFTC sorumlu olabilir”

Alt Tab Capital şirketinde COO olan Greg Moritz ise aslında uzun zamandır yaşanan bir tartışmaya parmak bastı ve ABD’de kripto konusunda sorumlu kurum olarak CFTC’yi işaret etti:

“Eğer merkezi kripto projeleri yatırım sözleşmesi değilse, bu durum Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nu, bu alandan sorumlu kurum haline getirebilir. Bu da aslında birçok kişinin istediği şey…”

Hong Kong merkezli piyasa yapıcı şirket Keyrock yöneticisi Justin d’Anethan da, “Ripple yatırımcıları aslında bir süredir, kurallarda netlik bekliyorlardı. Hakimin kararı aslında bunu verdi” dedi.

“İlk kez iyi haber duyduk”

Avustralya merkezli broker’lık firması Pepperstone’da araştırma yöneticisi olan Chris Weston ise sektörün uzun zaman sonra iyi bir haber almasının önemine değindi:

“Çok ağır şartlardan ve dönemlerden geçti kripto sektörü… Hep kötü ve sektörü kirli gösteren haberler vardı. Uzun zaman sonra ilk kez iyi bir haber geldi. Bu da bir momentum yakalandığı anlamına geliyor”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl