BAE’li Royal Group, kripto para yatırımlarını artırıyor

Birleşik Arap Emirlikleri Ulusal Güvenlik Danışmanı Şeyh Tahnoon bin Zayed Al Nahyan'ın başında yer aldığı Royal Group, ABD hisse senetlerinde milyarlarca dolarlık short pozisyon alırken kripto para yatırımlarını artırdı.

Dünya çapında bir ekonomik gerilemenin hisse senedi ve emtia değerlemeleri üzerindeki etkisi ister ABD’de ister başka bir ülkede meydana gelsin büyük paniğe yol açtığı aşikâr. Fed’in faiz politikası, uzmanlar ve analistlerin de resesyon tahminleri dolayısıyla piyasalarda bir panik hakim.

Milyarlarca dolarlık portföy ABD Hazine tahvillerine kaydı

Bloomberg’in bazı kaynaklara dayandırdığı son haberinde de Abu Dabi kontrolündeki üst düzey bir yatırım şirketinin ABD hisse senetlerinde milyarlarca dolarlık açığa satış yaptığı belirtildi. Konuyla ilgili bilgi sahibi kaynaklara göre, BAE yetkilileri yaklaşan resesyon beklentisine dayalı olarak milyarlarca dolar değerinde kısa pozisyon (short) aldı. İsmini vermek istemeyen kaynaklara göre, Royal Group yatırım portföyünü kısa vadeli ABD Hazine tahvillerine kaydırdı. Kaynaklara tarafından, Royal Group Yönetim Kurulu Başkanı ve Birleşik Arap Emirlikleri Ulusal Güvenlik Danışmanı Şeyh Tahnoon bin Zayed Al Nahyan’ın kripto paralar ve emtialara yaptığı yatırımların arttırdığı bildirildi. Şu anda, Kraliyet Grubu’nun yatırımlarının hangi sektörlere ya da hisse senetlerine yatırdığı konusunda netlik bulunmuyor.

BAE, ABD ekonomisinden yararlanmaya çalışıyor

ABD ekonomisi, birkaç büyük bankanın başarısızlığı nedeniyle zorlu bir dönem yaşadı. BAE’nin bu gelişmeyle birlikte düşen hisse senedi fiyatlarından faydalanmaya çalıştığı bildiriliyor. Habere göre, dünyanın en büyük aile servetlerinden birinin yönetiminden sorumlu olan Royal Group, ABD’deki varlığını artırmayı planlıyor. Ancak bu hamle, değerlemelerin iyileşmesine ve Federal Rezerv’in yaklaşan bir faiz oranı indirimine işaret etmesine bağlı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl