Kripto uyumuyor: Sahte PayPal token’ı yüzde 30 bin arttı

Ödeme şirketi PayPal'ın dün açıkladığı PYUSD adlı sabit coin'in kısa sürede sahteleri çıkarıldı. Resmi açıklamadan dakikalar sonra yaratılan bir sahte token'daki artış ise yüzde 30 bini gördü.

hack (3)

Kripto piyasalarının uyumadığına işaret eden bir gösterge de, PayPal’ın sabit coin açıklamasından hemen sonra üretilen sahte PayPal token’ları oldu. Özellikle Uniswap üzerinde ERC-20 formatında oluşturulan yaklaşık 30 adet sahte PayPal token’ı olduğu görülüyor.

PayPal gibi PYUSD kısaltmasını kullanan bu token’lardan bir tanesi ise yüzde 30 binlik yükseliş gördü, hatta toplamda 2.6 milyon dolarlık da işlem hacmine ulaştı.

WETH ve WBNB paritelerinde işlem gören token’lardan yüzde 30 binlik artış yaşayan coin, PayPal’ın açıklamasından kısa süre sonra oluşturuldu. Fırsatçı kişiler, açıklamayı fırsat bilerek yükselişten büyük kazanç elde ettiler. Token fiyatı ise şu anda ATH seviyesinden %70 düşmüş durumda…

PayPal dün yaptığı açıklamada, PYUSD’nin sadece PayPal üzerinde olacağını belirtmişti. 2022’nin kasım ayında yaratıldığı görülen token, şu anda hiçbir merkezi borsada da yer almıyor.

Sahte PayPal token’larının sadece Etheruem ağında değil, BNB Smart Chain ve Coinbase’in 2. katman ağı Base’de de çıkarıldığı görülüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl