Kripto saklama şirketi BitGo’dan Galaxy’ye tepki: Uydurma hikaye…

Mike Novogratz tarafından yönetilen Galaxy Digital'ın BitGo ile birleşme hamlesinden vazgeçmesine BitGo'dan bir kez daha tepki geldi. Mahkemelik olan firmalardan BitGo, şirket hakkında Galaxy tarafından yapılan "Denetimleri yetersizdi" sebebine karşı çıktı ve bunu bir "uydurma hikaye" olarak değerlendirdiğini açıkladı.

Galaxy Digital’ın en büyük kripto para saklama şirketlerinden biri olan BitGo’u 1.2 milyar dolara satın alma adımından vazgeçmesinin ardından taraflar davalık olmuşlardı. 15 Eylül tarihli mahkeme dosyalarında ise BitGo şirketinin, Galaxy Digital’ı anlaşmadan geri çekilmek için “hikaye uydurmak”la suçladığı görülüyor.

“Anlaşmadan çekilme konusunda çaresizdi ve bu hikayeyi uydurdu”

Ünlü CEO ve yönetici Mike Novogratz tarafından Yönetilen Galaxy Digital’ın kripto para sektöründeki düşüşlerden olumsuz etkilendiğini belirten BitGo tarafı mahkemede şu iddiaları öne sürdü:

“Galaxy, anlaşmayı feshetmesi durumunda milyonlarca dolarlık fesih tazminatı ödeyecekti ve bunu çok iyi biliyordu. Anlaşmadan çıkmak için ‘yeterli derecede denetlenmedi’ hikayesini uydurdular. Galaxy, Nasdaq!ta listelenme konusunda SEC’ye de belge sunma takviminin de ciddi şekilde gerisinde kalmıştı. BitGo olarak biz, oldukça saygın olan denetim şirketleri tarafından denetlenmiş mâli tablolarımızı zamanında sunduk”

Bu sene hisse senedi değeri %70’ten fazla düşen ve yılın ilk çeyreğinde 110, ikinci çeyreğinde ise 550 milyon dolarlık zarar açıklayan Galaxy Digital, itGo’nun denetim standartlarında eksiklikler olduğunu iddia ediyordu ve 1.2 milyar dolar değerdeki satın alımından vazgeçmek istiyordu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl