Kripto karşıtı senatör Elizabeth Warren’dan Binance için soruşturma talebi

ABD'de kripto paralar aleyhindeki duruşuyla bilinen Elizabeth Warren'dan agresif bir adım daha geldi. Warren ile bir başka Demokrat Parti senatörü olan Chris Van Hollen, ABD Adalet Bakanlığı'nın Binance için soruşturma başlatması konusunda resmi talepte bulundular.

ABD’li iki Demokrat Parti senatörü Elizabeth Warren ve Chris Van Hollen, ABD Başsavcısı Merrick Garland’e gönderdikleri resmi mektup ile Binance borsası hakkında ABD Adalet Bakanlığı’nın (DoJ) soruşturma açmasını talep ettiler.

“Yalan beyanda bulunmuş olabilirler”

Warren ve Van Hollen mektuplarında, Binance borsasının kanun yapıcılara ve regülatörlere yalan beyanda bulunmuş olabileceğini ifade ettiler. İki senatör bu “yalanlardan” bir tanesinin de, Binance.US’in Binance borsasından ayrı bir kurum olduğu açıklamasının olabileceğini iddia ettiler.

İki senatör ayrıca başsavcıya yazdıkları mektupta, “Bu çok ciddi bir meseledir” dediler.

Daha önce de bilgi talep etmişlerdi

ABD’de bankacılık krizinin yaşandığı mart ayında da,  Warren ve Van Hollen’ın yanı sıra Cumhuriyetçi bir senatör olan Roger Marshall, Binance.US’e, Binance ile olan bağı hakkında bilgi vermesi talebinde bulunmuşlardı. 3 senatör o dönem, finansal veri de istemişlerdi.

Binance Strateji Yöneticisi olan Patrick Hillman, şirketi adına senatörlere cevap vermiş ve 14 sayfalık bir dosya göndermişti.

İki senatörün son talebiyle ilgili Binance borsasından ise şu ana kadar bir yanıt ya da açıklama gelmedi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl