İflas eden kripto şirketi 3AC yeni yapılanmasıyla geri döndü

Geçtiğimiz sene Terra LUNA çöküşünden sonra, tuttuğu kripto pozisyonları tasfiye olan ve kısa sürede iflas eden Three Arrows Capital firması "3AC Ventures" adıyla geri döndü. Firmanın dönüşünü ise, tartışmalı isimler Su Zhu ve Kyle Davies'in kurduğu OPNX borsası duyurdu.

Geçen sene büyük tartışmalar içinde iflas eden ve Terra LUNA’yla birlikte Bitcoin fiyatında çok büyük düşüşler yaşanmasına sebep olan Three Arrows Capital (3AC), “yeni ismi” 3AC Ventures ile yeniden sahneye çıkıyor.

3AC Ventures’ın tekrardan kripto sektörüne dönüşünü ise, iflas taleplerinin alınıp satılması amacıyla kurulan OPNX borsası duyurdu. OPNX ayrıca, 3AC Ventures’ın partneri olduğunu da açıkladı. Hatırlanacağı üzere OPNX, Three Arrows Capital (3AC) kurucuları olan Su Zhu ve Kyle Davies tarafından kurulmuştu. İkilinin yaklaşık bir senedir hangi ülkede ikamet ettikleri ya da yer değiştirip değiştirmedikleri hala bilinmiyor.

Dün OPNX borsasından yapılan açıklamada, yeni oluşumun merkeziyetsiz finans projelerine yatırım yapacağı ifade edildi. Ancak bu projeler de, OPNX ekosistemi üzerinde yaratılan işler olacak.

“Çok yaşa 3AC Ventures” diye tweet attı

Şu anda nerede olduğu dâhi bilinmeyen 3AC kurucularından Kyle Davies ise dün attığı tweet’le, kripto Twitter’dan da tepki çekti. Davies, “3AC öldü, çok yaşa 3AC Ventures” dedi. Bu tweet, geçen sene yaşananları hemen unuttuğu ve geride bıraktığı intibasını yaratan Davies’in Twitter’dan tepki görmesine neden oldu.

Davies ayrıca, “Burada kaldıraç, borç ve korku yok” dedi.

Bilindiği üzere 3AC’nin iflas etmesinin en önemli nedeni birçok önemli ya da önemsiz kripto projesine yüksek kaldıraçlarla pozisyon açmasıydı. Terra LUNA çöküşüyle gelen düşüşlerden ilk zarar gören şirketlerden biri de 3AC olmuş ve şirketin fonları kısa sürede tasfiye olmuştu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl