Bir kripto şirketi daha kapanıyor: Ayı sezonuna dayanamadılar

Geçtiğimiz sene Nisan ayında 1.5 milyar dolarlık fiyatla Bold Finance şirketi tarafından satın alınmak üzere olan ancak Eylül ayında işlemlerin iptal edildiği kripto startup firması Wyre, çalışanlarına gönderdiği e-mail'de faaliyetlerine son vereceğini duyurdu.

2013’te kurulan kripto ödemeler şirketi Wyre, çalışanlarına artık firmayı kapatacağını belirten bir e-mail gönderdi. Axios’un haberine göre, CEO Ioannis Giannaros, Ocak 2023 itibariyle şirketin hizmetlerini durduracağını belirtti.

Axios e-mail’deki ifadeleri 2 şirket çalışanına doğrulatırken, çalışanlara tazminatla ilgili bir bilgi verilmediği belirtildi. Bu durumun hiçbir şekilde tazminat ödemesi olmayacağı yönünde bir korkuya yol açtığı da iddia ediliyor. 31 Aralık günü LinkedIn’de paylaşım yapan bir şirket çalışanının da “Wyre artık kâr eden bir şirket olarak iş yapamıyor” diye yazması dikkat çekiyor.

Axios’a konuşan CEO Giannaros, “Hala faaliyetlerimize devam ediyoruz ancak adım adım hedeflerimize doğru ölçekleneceğiz” diyerek üstü kapalı bir açıklama yaptı.

Wyre şirketi, 2021’in Aralık ayında içinde Samsung Next Ventures, Pantera Capital ve Stellar Vakfı’nın da olduğu şirket ve kuruluşlardan toplamda 29 milyon dolar yatırım almıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl