Kripto şirketlerinin geçen sene akın ettiği Davos bu kez boş kaldı

İsviçre'nin Davos kentinde devam eden Dünya Ekonomik Forumu, kripto para endüstrisi için bu kez sessiz geçiyor. Geçen sene, büyük çöküşlerin olmadığı dönemde birçok şirketin gövde gösterisi yaptığı yerde bugün sadece birkaç stand bulunuyor.

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, BlackRock CEO’su Larry Fink gibi finans dünyasının ünlülerinin de hazır bulunduğu Dünya EKonomik Forumu, kripto para sektörü için ise sessiz geçiyor.

“Bir elin parmaklarını geçmiyor”

Dünyaca ünlü haber ajansı Reuters de bu sessizliği haber yaptı ve ilgili haberinde “Kripto kışının soğuğu, Davos’ta hissediliyor” başlığını attı. Ajans, haberinde ayrıca, “Geçtiğimiz sene Promenade Caddesi’nin her iki tarafı da kripto şirketlerinin stand ve kiraladıkları dükkanlarla doluyken, bugün ise bu sayı bir elin parmaklarını geçmiyor” ifadelerini kullandı.

Reuters ayrıca caddede bir de turuncu Mercedes olduğunu ve Bitcoin ile blok zinciri teknolojisi tanıtımı yapıldığını da belirtti.

Circle CEO’su: Meme coin anlamsızlığı artık bitsin

Davos’ta bulunan büyük kripto şirketlerinden Circle’ın CEO’su Jeremy Allaire ise “meme coin” çılgınlığına göndermede bulundu ve şu ifadeleri kullandı:

“Artık kripto sektöründe kullanım alanına göre seçim yapma vakti geldi. Özellikle küçük yatırımcı, ‘meme coin’ kovalamayı bırakıp artık teknolojik anlamda ileri götürecek projeleri aramaya başlamalı. Gerçekten geçen sene sektöre çok büyük bir mantıksızlık hakimdi”

RBI eski başkanı: “Fiat para çökecek” anlatısı saçmalık

Reuters’e konuşan bir başka önemli isim ise Hindistan Merkez Bankası eski başkanı Raghuram Rajan’dı. Kriptonun şu anki halinin eskiye göre daha “normal” olduğunu belirten Rajan şu ifadeleri kullandı:

“Kripto paralarda yaşanan düşüşler artık daha değerli dijital varlıkların ön plâna çıkmasını sağlayacak. Ancak ‘Kriptolar büyüyecek ve fiat paralar çökecek’ anlatısı, düşüncesi tam bir saçmalık. Güven konusunda fiat paralar diğerlerinin önüne geçti. Düşüşler daha da hızlanabilir. Ben Fed’in faiz artırmaya devam edeceğini düşünüyorum. Ayda 20 bin iş gücü yaratılırken, ekonomi geriye gitmez. Hala alınacak çok yol var”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl