Token ekibi Solana’da 10 saatte 1.5 milyon dolar kazandı: Kalanları da yaktılar

Solana ağı üzerinde çıkarılan token'lardan milyon dolar kazananların sayısı her geçen gün artıyor. Proje ekibinden oldukları neredeyse kesin olan kişiler, geliştirici tarafından likidite eklenir eklenmez alım yaptılar ve bunun karşılığını da 10 saat gibi kısa bir süre içerisinde 1.5 milyon dolarlık kâr ile aldılar.

2024 yılına şu ana kadar birçok kripto para ve coin damga vurmuş olsa da bu anlamda en çok konuşulanlar ise Solana ve onun ağındakiler oldu. Ağda çıkarılan meme token’ların sayısı her geçen gün artarken, sosyal medyada “Solana blok zincirinde token çıkarmayı öğren” başlıklı onlarca video yayınlandı.

İşte bu Solana çılgınlığı, Bitcoin’deki fiyat hareketinden bağımsız olarak devam ederken, token çıkaran kişi ya da ekipler ise, en baştan kendilerine ayırdıkları token’lar üzerinden büyük paralar kazanmaya da devam ediyorlar.

Likidite eklenir eklenmez aldılar

Lookonchain’in haberine göre Thug adında bir coin çıkaran bir ekip, havuza likidite eklenir eklenmez alım yaptı. Alımlar likiditenin eklendiği aynı blokta yapılırken, token’lar ise 4 cüzdana yayıldı.

225 bin dolar değerdeki 1500 adet SOL ile 674 milyon adet Thug token alınırken, yükselişle birlikte büyük kazanç da geldi. Sadece 10 saat sonra 464 milyon adet token, 11.450 SOL (1.49 milyon dolar) karşılığında satıldı. Yani “insider” olarak da adlandırılabilecek bu kişiler, 10 saatte 1.5 milyon dolar kazanmış oldular.

Kalan 210 milyon adet Thug token ise yakıldı. Bu token’ların ise satış yerine yakıma gönderilmesinin nedeni ise anlaşılamadı.

Aşağıdaki grafik de saatler içerisinde fiyatın nasıl yükselip düştüğünü net şekilde gösteriyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl