Kripto spot işlem piyasaları iyice sıkıştı: Kaiko raporu

Bitcoin fiyatının son haftalarda 30 bin dolar etrafında seyretmesi, yatırımcıların sabrını taşırmaya başlarken veri sağlayıcı platform Kaiko'dan ise önemli rakamlar geldi.

Kripto para piyasalarını araştıran ve bu konuda önemli veriler sağlayan Kaiko, spot piyasaların artık iyice sıkıştığını belirten grafikler paylaştı. Bu sene toplam piyasanın yüzde 50’lik kısmından fazlasını sadece iki büyük borsanın oluşturduğunu belirten şirket, bu durumun 2020 yılında da benzer olduğunu ancak farkın bu kadar açık olmadığını dile getirdi.

2020 yılında Binance spot piyasanın %24’lük bölümüne sahipti. Bu rakamın da şu anda yaklaşık yüzde 50 olduğu ifade edildi.

“Düşüş, küçük borsalara baskı getirir”

Bu trendin yeni bir düşüş gelmesiyle daha da derinleşebileceğini belirten Kaiko, “Bu durum küçük borsalar üzerindeki baskıyı daha da artırır” dedi.

Binance son olarak ABD’de açılan davalar sebebiyle hacminin bir kısmını kaybetmişti. The Block’un verilerine göre geçen seneden bu yana spoot hacimleri düşmeye devam eden Binance’in toplam piyasadaki payı şu an yaklaşık %47.1 seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin haziran ayında 24 bin dolar seviyesine inmiş olsa da, daha sonra yeniden 30 bin dolar bölgesine yükselmeyi başarmıştı. Uzun süredir bu bölgede akümüle olan en büyük kripto paranın sert ir hareketle aşağı ya da yukarı yönlü kırılması beklentiler dahilinde…

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl