Kripto toplantısına ağır toplar katıldı: Biden’ın danışmanı şaşkınlığını gizleyemedi

ABD’li Kongre üyesi ve milletvekili Ro Khanna ile iş insanı Mark Cuban liderliğinde Washington'da kripto endüstrisinin ağır toplarının da katıldığı bir toplantı düzenlendi. ABD finans medyasının da yakından takip ettiği toplantıya Biden'ın baş danışmanı da katılırken, kripto şirket yöneticilerinin, Demokrat Parti ve SEC başkanı Gensler hakkındaki şikayetleri ve sözlerinin, danışmanı bir hayli şaşırttığı belirtildi. Bir katılımcının danışmana, "Kripto işinde her şeyi batırdınız" dediği belirtildi.

Finans dünyası salı ve çarşamba günleri Fed başkanı Jerome Powell’ın Kongre’ye bağlı iki komitede yaptığı konuşmaya odaklanırken, ABD’nin başkenti Washington’da ise kripto ve iş dünyasının ağır topları biraraya geldi.

Beyaz Saray’a yakın bir konumda bulunmasının yanında, tarihi figürlerin de dönem dönem kaldığı ünlü Willard Hotel’de yapılan ve ABD’li Demokrat milletvekili Ro Khanna ile iş insanı Mark Cuban’ın düzenlediği toplantıya birçok bilinen isim de katıldı.

Kripto destekçisi ünlü iş insanı Mark Cuban’dan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’a, geçen sene hazırladığı sabit coin yasa tasarısıyla bilinen senatör Kirsten Gillibrand’den Mike Novogratz ve Uniswap yöneticilerine kadar sektörün önemli figürleri toplantıda yer aldılar.

Cumhuriyetçi Parti üstünlüğü kırılacak mı?

Bilindiği üzere ABD’de Cumhuriyetçi Parti, kripto dünyasının desteğini şu anda tamamen arkasına almış durumda… Demokrat taraf ise bu konuda daha sessiz ve çekingen davranıyor. Ancak bu durumdan rahatsız olan isimlerden biri konumundaki Demokrat milletvekili Ro Khanna da, buradaki Cumhuriyetçi Parti üstünlüğünü kırmak için önemli bir adım atmış ve bu toplantıya zemin hazırlamıştı.

Biden’ın danışmanı Dunn şaşkınlığını gizleyemedi: “Kriptoda batırdınız”

Demokrat tarafın düzenlediği bu toplantıya katılan en önemli isimlerden biri de Anita Dunn’dı. Biden’ın baş danışmanı olan Dunn, SEC başkanı Gary Gensler’a ve Demokratlara yöneltilen sert tepki ve sözler karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. ABD medyasındaki haberlere göre, toplantının sonunu beklemeyen Dunn, birçok konuda fikirleri ve şikayetleri dinledikten sonra otelden ayrıldı.

Bir katılımcının Dunn’a, “Ben hayat boyu Demokratları destekleyeceğim ama bu konuda açık olacağım. Kriptoda işleri batırdınız” dediği ifade edildi. Bir başka katılımcı ise “Bu işi beceremediniz” tabirini kullandı.

Cuban: Biden, Gensler’ı kovmalı…

Dunn’ın ayrılmasından sonra ise Gensler’a olan tepkiler dinmedi. Ünlü iş insanı ve toplantının Ro Khanna ile düzenleyicilerinden olan Mark Cuban, Biden’ın SEC başkanı Gary Gensler’ı kovması gerektiğini ifade etti. Cuban, bu sözlerin medya mensuplarıyla paylaşılmasına da izin verdi.

ABD medyasının verdiği bilgilere göre toplantıda bulunan ve kripto dünyasının yakından tanıdığı isimlerden bazıları şu şekilde:

Senatör Kirsten Gillibrand
Anita Dunn (Biden’ın baş danışmanı)
Mark Cuban (İş insanı)
Brad Garlinghouse (Ripple CEO’su)
Mike Novogratz (Galaxy CEO’su)
Anthony Scaramucci (Skybridge CEO’su)
Paul Grewal (Coinbase hukuk müşaviri)
Mike Bleshe (BitGo CEO’su)
Julie Stitzel (DCG yöneticisi)
Mike Brock (Block CEO’su)
Marco Santori & Jonathyn Jachym (Kraken yöneticileri)
Chris Giancarlo (Paxos)
Denelle Dixon (Stellar)
Katrina Paglia (Pantera)
Tuongvy Le (Anchorage Digital Bank)
Justin Slaughter (Paradigm)
Kristin Smith (Blockchain Association)
James Rathmell (Haun Ventures)
Hayden Adams (Uniswap CEO’su)
Marvin Ammori & MC Lader (Uniswap yöneticileri)
Dante Disparte & Elisabeth Carpenter (Circle)

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl