Kripto trade devi Alameda’nın eş CEO’su istifasını açıkladı

FTX borsasının kurucusu Sam Bankman-Fried’in sahibi olduğu, kripto para trade şirketi Alameda Research’ün iki CEO’sundan biri olan Sam Trabucco, Twitter hesabından yaptığı açıklamayla görevinden ayrıldığını duyurdu. Caroline Ellison şirketin tek CEO’su olurken Trabucco danışman olarak kalacak.

“Şu an bir kripto projesi yok”

Trabucco, Twitter’dan duyurduğu ayrılık açıklamasında, son birkaç ay içinde Alameda’daki görevini önemli ölçüde azalttığını ve özel hayatı gibi başka şeylere öncelik verdiğini bildirdi.

“Tekne aldım. Rahatlamaya ihtiyacım vardı, gerçekten çok mutluyum” diyen Trabucco, son dönemde seyahat ederek, arkadaşlarını ve ailesini ziyaret ederek zaman geçirdiğini belirtti.

Trabucco, kripto dünyasından tamamen soyutlanmayacağının da altını çizdi. CEO, şu anda başka bir kripto para projesi olmadığını söylerken gelecekte daha iyi hissettiğinde bir projeyle dönüş yapabileceğinin de sinyalini verdi.

Ekim ayında şirketin başına geçmişti

Bankman-Fried Alameda’nın liderliğini Ekim ayında Trabucco ve Ellison’a devretmişti.

İki ismin de kripto paralarda arbitraj fırsatlarından yararlanmak için 2017 yılında Alameda’yı kuran Bankman-Fried ile daha önceden bağlantıları vardı. Bankman-Fried, 2018’de Jane Street’te birlikte çalışan Ellison’ı ve bir yıl sonra da MIT’den arkadaşı Trabucco’yu işe aldı.

Alameda’nın ismi, son zamanlarda iflas eden kripto kredi şirketleriyle sık sık anıldı. Geçtiğimiz ay, şirketin 500 milyon dolara yakın bir kredi anlaşması imzaladığı, iflas bayrağını çeken Voyager’a 377 milyon dolar borçlu olduğu anlaşılmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl