Kripto projesi Vechain rezervlerini açıkladı: Bitcoin, Ethereum, VET

2021 boğa sezonunun en iyi performans gösteren kripto projelerinden biri olan Vecahin, 2022 yılı 4. çeyrek raporunu açıkladı. Rezerv varlıklarıyla iligili de detaylar veren Vechain Vakfı'nın elinde 275 milyon dolarlık kripto para bulunuyor.

Tedarik zincirleriyle ilgili problemleri çözmek adına geliştirilen ve kripto endüstrisinin nispeten eski projelerinden olan Vechain’in yönetiminden sorumlu Vechain Vakfı, elindeki rezervleri açıkladı.

Ayı sezonu düşüş getirdi

Vakfın elinde Bitcoin, Ethereum ve VET’in yanı sıra sabit coin’ler de bulunuyor. 35 milyon dolarlık sabit coin yanında diğer 3 kripto paranın toplam değeri ise 240 milyon dolar… 3. çeyrekte açıklanan 375 milyon dolarlık rezervlerin düşmesi ise tamamen ayı sezonu ile açıklanıyor. Vakfın açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

“2022’nin dördüncü çeyreğinin sonu itibarıyla toplam varlıkların değeri 275 milyon dolar olarak hesaplanmıştır. Bu rakam 3. çeyrekten yaklaşık %30.68 daha düşüktür. Bu azalmanın sebebi ise kripto para piyasalarındaki durumla açıklanabilir”

VET ile ödeme yapıldı

Vakfın açıklamasında ayrıca, birçok ortak ve müşteriyle yapılan işlerde karşı tarafların bir bölümünün kripto para ödemesi de kabul ettiği belirtildi ve “Yaklaşık 2.18 milyon dolarlık kripto para ödemesi yapılmıştır ve bu kripto ödemelerinin içinde VET de bulunmaktadır. 4 çeyrekte yaklaşık 15.3 milyon dolar ödemesi ise fiat paraların da dahil olduğu geleneksel finans yöntemleriyle yapılmıştır” denildi.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl