Mehmet Şimşek’ten kripto paralarda vergi açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, katıldığı bir televizyon programında gündemi değerlendirdi ve merakla beklenen vergi paketi hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Şimşek, bu vergi paketinde olmasa bile, bir sonrakinde kripto paralardan elde edilen kazançların da vergilendirilmesine yönelik çalışma yapacaklarını belirtti.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Bloomberght kanalında katıldığı programda soruları yanıtladı. Şimşek, son dönemde birçok tartışmanın ortaya çıktığı vergi paketi hakkında da açıklamalarda bulundu.

“Vergilendirilmemiş alan kalmayacak”

Enflasyonu ekim ayı hatta eylülde bile %40’lı seviyeye indirmeyi hedeflediklerini belirten Şimşek, kripto paralardan da bir sonraki pakette vergi alacaklarını ifade etti:

“Belki bu pakette değil ama bir sonraki pakette kripto paraları vergi kapsamına alacağız. Şu andaki vergi paketinde, sermaye kazançlarının vergilendirilmesi yok. Bunlar için ilave çalışma gerekiyor. Altını tekrar çiziyorum. Hiçbir alan kayıt dışı kalmayacak. Makul şekilde vergilendirilecektir. Vergilendirilmemiş alan kalmayacaktır”

Şimşek hem hisse senetleri borsaları hem de kripto para borsalarındaki işlemler üzerinden vergi alınması konusunda da çalışmalar yaptıklarını ancak buradaki sistemin robotlar üzerinden yürümesi nedeniyle de bunun kolay olmadığını belirtti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl