Kripto hesabına yanlışlıkla 7 milyon dolar gönderilen kişi serbest bırakıldı

Crypto.com borsası çalışanının 2021 yılında yanlışlıkla hesabına 6.95 milyon dolar yollamasının ardından lüks harcamalar yapan ancak daha sonra tespit edilen kişiye, savcıların yoğun tutuklama isteğine rağmen mahkeme para cezası verdi.

Crypto.com borsasının Bulgaristan’da yaşayan bir çalışanının 2021 yılında Avustralya’da yaşayan bir Hintli bir kullanıcıya 100 dolarlık geri ödeme yapmak isterken yanlışlıkla 6.95 milyon dolar göndermesi uzun süre gündemi meşgul etmişti. Hesabına beklenmedik şekilde milyon dolarlar gelen bu kişi kendisine lüks bir ev almış ve birçok pahalı harcama yapmıştı.

Daha sonra borsanın yıllık kontrollerinde bu olayın ortaya çıkmasıyla yakayı ele veren Jatinder Singh adındaki kişi ise mahkeme kararıyla evi satıp, buradan elde ettiği parayı geri ödemeye zorlanmıştı.

4.9 milyon dolar geri döndü

Şimdi de kardeşiyle birlikte mahkemeye çıkan Jatinder Singh hakimin kararıyla rahat bir nefes aldı. Savcıların ısrarla tutuklama ve hapis cezası istemesine rağmen hakim, kefaletle serbest kalma cezası verdi. Dün yapılan duruşmada savcılar, Singh’in hala 2 milyon dolarlık ödeme yapması gerektiğini ve bu paranın Malezya merkezli bir bankaya gönderildiğinin düşünüldüğünü belirttiler. Bu durumun Singh’in kaçması için yeterli bir motivasyon olduğunu dile getiren savcılar, tutuklama istediler.

Ancak mahkeme hakimi, Singh’in pasaportunun iptal edilmesi ve yeni pasaport çıkarmasının da yasaklanmasını isteyerek, “Bunlar yapıldıktan sonra ülkeden kaçması olanaksız” dedi.

Singh’in hesabına gelen para uzun süre tespit edilmemiş ve aylar sonra 2021’in aralık ayında yılsonu kontrolleri esnasında ortaya çıkmıştı.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl