Kripto yatırım fonlarından 9 milyon dolar çıktı: Solana yine yatırım aldı

Kripto yatırım ürünlerinde bu hafta da satışların olduğu görülüyor. Üst üste 6. haftada da devam eden satışlar sonucu fonlardan net 9.1 milyon dolar çıkarken en çok satış Bitcoin fonlarında görüldü. Solana fonlarında geçtiğimiz haftalarda görülen yatırımlar ise sürüyor.

Avrupa’nın en büyük kripto fon yönetim şirketi CoinShres haftalık raporunu yayımladı. Şirketin raporuna göre geçtiğimiz hafta kripto yatırım ürünlerinden net 9.1 milyon dolar çıktı. Her zaman olduğu gibi en çok çıkış Bitcoin fonlarında görüldü. BTC fonlarında 5.9 milyon dolarlık satış yapıldı.

İkinci sırada ise yine her zaman olduğu gibi Ethereum fonları vardı. Bu fonlardaki çıkış da 2.2 milyon dolardı.

“Short Bitcoin”de de çıkış…

Bitcoin fonlarındaki çıkışların çoğunun “short Bitcoin” fonlarında olması da dikkat çekti. Bitcoin fiyatının düşüşüne yatırım yapan bu fonlarda toplamda net 2.8 milyon dolarlık satış oldu.

Solana’ya yatırımlar sürüyor

Kripto para fonlarındaki çıkışlar üst üste 6. haftasına ulaşırken buna rağmen yatırımcıların Solana fonlarına olan güveni de devam ediyor. Bu hafta SOL fonlarına net 300 bin dolarlık yatırım girdi. Solana fonlarında sene başından bu yana görülen yatırım girdisi 26 milyon doları da aşmış durumda… XRP fonları da yine artıdaydı. XRP fonlarına net 700 bin dolarlık yatırım girdisi oldu. Litecoin fonlarına giren 500 bin dolar da dikkat çekti.

Bölgeler bazında da ilginç yatırım hareketleri görüldü. ABD fonlarından 14.1 milyon dolar çıkarken, Almanya fonlarına ise 18.1 milyon dolarlık yatırım girdi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl