Kripto yatırım ürünlerinden 107 milyon dolar çıktı

CoinShares'in haftalık olarak yayımladığı kripto varlık yatırım ürünleri raporu açıklandı. Kripto yatırım ürünlerinden geçtiğimiz hafta net 107.1 milyon dolarlık çıkışlar olurken, en büyük pay yine Bitcoin'deydi. Altcoin'lere yatırımların geçen hafta gibi artıda olması ve Solana fonlarına 9.5 milyon dolar yatırım girmesi gözlerden kaçmadı.

bitcoin

Avrupa’nın en büyük varlık yönetim şirketi olan CoinShares’in haftalık kripto yatırım ürünleri raporu açıklandı. Toplam net çıkış 107 milyon dolar olurken, bu rakam Bitcoin için 111 milyon dolardı. Öte yandan en büyük kripto para, mart ayından bu yana yaşadığı en büyük satış rakamını gördü. Buna rağmen sene başından bu yana Bitcoin ürünlerine yapılan net yatırım hala 427 milyon dolar artıda bulunuyor.

Short Bitcoin” fonlarında da 14 hafta sonra çıkışlar durdu. Ethereum’da ise yine çıkışlar söz konusuydu. En büyük ikinci kripto paranın fonlarında net 5.9 milyon dolarlık satışlar yaşandı.

Solana fonları uçtu

Bitcoin ve Ethereum fonlarındaki çıkışlara rağmen altcoin fonlarında ise yatırım odaklı hareketler vardı. XRP ve Litecoin fonlarına 500’er bin dolar yatırım yapılırken, Solana fonlarına ise 9.5 milyon dolar girdi olması dikkat çekti. Cardano fonlarından ise 300 bin dolar çıktı. Solana fonları aldığı bu büyük yatırımla sene başından bu yana olan artışını sürdürdü ve rakam net 25 milyon dolar artıya geçti.

Ülkeler bazında da çok ciddi çıkışlar yaşandı. Kanada fonlarında 70 milyon dolar, Almanya fonlarında 28.5 milyon dolarlık satışlar görüldü. ABD’de ise net rakam artı 200 bin dolardaydı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl