Kriptonun yükselen yıldızı Hong Kong’a Çin desteği!

Son dönemde kripto paralar konusunda olumlu adımlar atan Hong Kong'da hizmet veren Çin devlet bankalarının da kripto şirketleriyle direkt olarak çalışmaya başladıkları belirtildi.

Çin’in finansal anlamda bir deneme alanı olarak kullandığı Hong Kong’da bazı Çin devlet bankalarının, yerel kripto para şirketlerine direkt olarak bankacılık hizmetleri vermeye başladıkları belirtildi.

Çin devletine bağlı olan İletişim Bankası, Çin Bankası ve Şangay Pudong Gelişim Bankası’nın birkaç ay önce Hong Kong’daki kripto şirketleriyle iletişime geçtiği ve bankacılık hizmeti konusunda anlaşmaya vardıkları ifade edildi.

CZ: Bir kapı kapanırsa diğeri açılır

Bazı banka temsilcilerinin direkt olarak kripto şirketleriyle görüşmeye dâhi gittikleri bilgisi de verilirken, Binance CEO’su Changpeng Zhao da konuya kayıtsız kalmadı. Konuyla ilgili bir haber linki paylaşan CZ, “Bir kapı kapanırsa diğeri açılır” dedi ve Çin’deki kripto para yasaklarını kastetti.

Bilindiği üzere Çin devleti, 2021 yılının mayıs ayında kripto para madenciliğini, aynı yılın eylül ayında da kripto paralarla ilgili tüm işlemleri yasaklamıştı.

Hong Kong ise kısa süre önce Bitcoin ve Ethereum ETF’lerine onay vermiş ve bölgede bir kripto para merkezi olma konusunda olumlu ve ciddi adımlar atmıştı. Hpng Kong bu anlamda Singapur ile ciddi bir yarış halinde bulunuyor.

SEC’nin dava açtığı ve Çin kökenli olan Justin Sun da, bir süre önce Çin’in kısa vadede kripto yasaklarını kaldıracağını ve yeni boğa sezonunun da bu sayede geleceğini iddia etmişti.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl