Kripto zenginlerinin servetleri eridi: Forbes araştırması

2022 yılı kripto paralar için adeta kabus gibi geçerken, bu iş kolundaki firmaların CEO ve sahiplerinin servetleri de adeta eridi. Bir dönem 100 milyar doların üzerinde serveti olduğu belirtilen Binance CEO'su Zhao'nun varlıklarının değeri 5 milyar doların altına düşerken, SBF ve Gary Wang gibi isimler ise sıfırı gördüler.

Dünyanın en büyük finans medya kuruluşlarından bir tanesi olan Forbes, kripto para sektörünün patronlarının servetlerini araştırdı. 2022 yılındaki büyük düşüşler nedeniyle birçok yönetici ve şirket sahibinin varlıkları yerle bir olurken, Changpeng Zhao ve Barry Silbert gibi isimlerdeki düşüş de gözlerden kaçmadı.

CZ, 65 milyar dolardan 4.5 milyar dolara…

2022’nin Mart ayıyla içinde bulunduğumuz Aralık ayını kıyaslayan Forbes’un araştırmasına göre Binance CEO’su CZ’nin Mart ayında 65 milyar dolar olan serveti 4.5 milyar dolara indi. FTX CEO’su ve kurucusu SBF’nin Mart ayında 24 milyar dolar olan serveti ise sıfır oldu. Şirketin bir başka kurucusu ve yöneticisi olan ve şu anda yargılanan Gary Wang’daki rakam ise 5.9 milyar dolardan yine sıfıra indi.

Barry Silbert da mı sıfırı gördü?

Forbes’un araştırmasında Digital Currency Group’un sahibi olan Barry Silbert’ın da 3.2 milyar dolarlık servetinin sıfıra indiği belirtildi. Bilindiği üzere DCG’nin yönetimi altında Grayscale, Genesis ve Coindesk gibi şirketler de yer alıyor. Genesis’in iflasın eşiğinde olduğu, Grayscale’in en önemli ürünü olan GBTC’nin de tarihi seviyelerde indirimle satıldığı biliniyor.

Stellar kurucusu McCaleb neredeyse hiç kayıp yaşamadı

Bitcoin maksimalisti olan Michael Saylor’ın 1.6 milyar dolar olduğu belirtilen serveti 640 milyon dolara inerken, Stellar Lumens kurucusu Jed McCaleb’in 2.5 milyar dolarlık servetinin 2.4 milyarda olması da dikkat çekti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl