Kriptoyu benimseyen Lugano şehrinde McDonalds’larda Bitcoin kabul edilecek

Tether şirketinin girişimleriyle "Avrupa'nın Bitcoin başkenti" olma yolunda ilerleyen Lugano şehrinde önemli bir adım daha atıldı. ABD merkezli dünyaca ünlü fast-food zinciri McDonalds'ın Lugano'daki şubesi ödemelerde Bitcoin kabul etmeye başladı.

İsviçre’nin önemli finans şehirlerinden biri olan Lugano’nun kripto para adaptasyonu son sürat devam ederken şehirde bu anlamda son adım ise fast-food zinciri McDonalds’tan geldi. Bundan sonra Lugano’daki McDonalds şubesinde Bitcoin ile ödeme yapılabilecek.

Bilindiği üzere Lugano şehri, kripto para benimsemesini USDT ve Bitcoin ödemeleri üzerinden tamamlamayı hedefliyor. Şehir bu ay sonunda, Avrupa’nın en önemli kripto para organizasyonlarından birine ev sahipliği yapacak. Organizasyon, Bitcoin’in 2. katman anonim ve anlık ödeme sistemi olan Lightning Network odaklı olacak.

Musk Dogecoin önerisinde bulunmuştu

Öte yandan dünyanın en zengin kişisi konumundaki Elon Musk da bu sene başında Ocak ayında McDonalds’a Dogecoin önerisinde bulunmuştu. Tesla ve SpaceX CEO’su, McDonalds’ın Dogecoin kabul etmesi durumunda, televizyonda restoran zincirinin bilinen çocuk menüsü happy meal’dan yiyeceğini belirtmişti.

Hatırlanacağı üzere Tether şirketi Mart ayında, Lugano ile şehri Avrupa’nın Bitcoin başkentine dönüştürmek için bir araya geldiğini duyurmuştu. Ödemelerde Lugano’nun kendi token’ı olan LVGA’nın da kullanılması yönünde çalışmalar yapılıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl