Kucoin’de kırmızı alarm: Borsanın Hong Kong ofisi boş çıktı

Özellikle altcoin'ler için önde gelen bir kripto para borsası olan Kucoin'in Hong Kong'daki ofisinin boş çıkması toplulukta şüphe yarattı.

Kripto para topluluğundaki yatırımcıların çoğu, şu anda Kucoin‘i altcoin’ler için en çok kullanılan kripto para borsalarından biri olarak tanıyor.

Bununla birlikte yakın zamanda Hong Kong’lu bir gazeteci olan Jackson Wong, bir Medium yazısı ile Kucoin’in bir kripto para borsası olarak güvenilirliğini sorguladı. Wong’un kaleme aldığı yazının başlığı şöyleydi: UYARI: Kucoin’in Hong Kong ofisi boş. Bu borsaya para yatırmak konusunda son derece dikkatli olun.

Wong, Hong Kong ofisinin boş olduğundan dolayı popüler borsanın bir dolandırıcılık ürünü olabileceğine yönelik endişelerini ifade etti.

Şüpheleri giderek artınca borsanın Hong Kong’daki kayıtlı adresini ziyaret etmeye giden Wong, ofiste Kucoin’e dair hiçbir belirti bulunmadığını, binadaki diğer şirketlerin de Kucoin diye bir borsanın faaliyetinden haberleri olmadığını söylediğini aktardı.

Wong, yazısını daha şeffaf hale gelene kadar borsayı kullanmaktan kaçınma uyarısı yaparak sonlandırdı:

“Çok karanlıklar. Hong Kong’da ofisleri olduğunu söylediler ama hepsi yalan. Ortada kimse yok! Tamamen boş, ve en önemlisi kripto para faaliyeti yürütmek için bir Hong Kong lisansına bile sahip değiller.”

Bu arada Kucoin’in resmi Twitter hesabı da bir süredir askıda.

Kucoin’den iddialara yanıt

Ortaya atılan iddialar üzerine Kucoin’den bir yanıt geldi. Borsa, “Kucoin’in Hong Kong’daki merkez ofisinin boş olduğuyla ilgili söylentiler çıktı. Kucoin’in Hong Kong’daki halka açık adresi yalnızca Kucoin’in birçok yan kuruluşundan birinin posta adresi. Kucoin’in genel merkezi Singapur’da. Kucoin, 300’den fazla çalışanı ve Çin, Filipinler, Singapur ve Tayland’daki dört büyük ofisiyle daima küresel bir şirket oldu. Kucoin inanılmaz bir hızla büyüyor ve gelecekte daha da hızla büyüyor olacak.” açıklamasını yaptı.

Kucoin iddiaları bu ifadelerle reddetmesine karşın açıklamayı destekleyen fotoğraf, video vb. gibi herhangi bir kanıt göstermedi.

CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre Kucoin’de son 24 saatte yaklaşık 14 milyon dolarlık işlem gerçekleştirildi. 11 Ocak’ta 20 doları gören borsanın kendi kripto parası Kucoin Shares ise şu anda 1.7 dolardan el değiştiriyor.

→ TESLA’YI BORSADAN ÇEKMEYİ DÜŞÜNEN MUSK’A KRİPTO PARA TEKLİFİ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Anil Cevapla

    adamlar aptalmı? Milyon dolarlık ofisin yerinimi belli etsinler. Ha birileri silahşa gelsin bassın sonra cüzdanlara milyon liraları aktarsın gitsin.