Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin borsası KuCoin’de hack hasarı daha da derinleşti

Dün saldırıya uğrayan kripto para borsası KuCoin'de ortaya çıkan zarar, ilk belirlenen rakamın da ötesine geçerek 200 milyon dolara yaklaştı.

kucoin

Kripto para borsası KuCoin’e yapılan saldırıyla ilgili yeni ayrıntılar, hasarın başlangıçta hesaplanandan daha kötü olduğunu ortaya koyuyor.

Söz konusu olay, dün yaşandı. Büyük kripto para borsalarından biri olan KuCoin, hacker’ların hedefi oldu ve ilk belirlemelere göre borsadan 100 milyon dolar değerinde kripto para çalınmıştı. Şirket, ilerleyen saatlerde daha fazla şüpheli adres tespit etti.

Bu şüpheli adreslerle birlikte mevcut hasar 200 milyon dolara yaklaşıyor. Bunlar ise şu kripto paraları içeriyor:

153 milyon dolarlık ETH ve ERC-20 token’ları

  • 10 milyon 800 bin dolarlık 1008 BTC
  • 1 milyon 200 bin dolarlık 26 bin 733 LTC
  • 4 milyon 500 bin dolarlık 18 milyon 495 bin 798 XRP
  • 2 milyon 200 bin dolarlık 14 bin 713 BSV
  • 705 bin dolarlık 9 milyon 588 bin 383 XLM
  • 6 milyon 300 bin dolarlık 228 milyon 952 bin 838 TRX tabanlı token
  • 14 milyon dolarlık USDT

KuCoin CEO’su Johnny Lyu, saldırıyı açıkladığı ilk canlı yayınında çalınan kripto paraların borsanın varlığının küçük bir bölümünü oluşturduğunu söylemişti. KuCoin’in Telegram grubunun yöneticisi olan Steph Burwell ise Huobi, Binance, OKEx, BitMax ve Bybit gibi birçok büyük kripto para borsasının yanı sıra Blockchain projeleri, güvenlik kurumları ve kolluk kuvvetleri ile iletişim halinde olduklarını bildirdi. Burwell, “Bazı etkili önlemler aldık ve yakında daha fazla detay vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

Şirket, sigorta fonu ile müşterilerinin zararlarının karşılanacağını açıklamıştı. Para yatırma ve çekme işlemleri, hacker’ların daha fazla para çalmasını önlemek üzere durduruldu ve bir hafta içinde tekrar açılması bekleniyor.

KuCoin’e yapılan saldırı, 200 milyon dolar rakamı doğrulanırsa Coincheck ve Mt. Gox’tan sonra tarihteki en büyük kripto para hack olayı olarak tarihe geçecek.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl