ABD davası Kucoin’e pahalıya patladı: 3 saatte 100 milyon çıktı

ABD Adalet Bakanlığı'nın (DoJ) dün Kucoin borsasına açtığı dava, borsanın sabit coin rezervlerinden sadece 3 saatte 100 milyon doların çıkmasına neden oldu. Çıkışların ABD'li kullanıcılar tarafından yapıldığı tahmin ediliyor.

Kripto dünyasının eski ve büyük sayılabilecek borsalarından bir tanesi olan Kucoin’e ABD Adalet Bakanlığı tarafından açılan dava, platformun rezervlerinde önemli bir azalmaya neden oldu.

Zincir üstü veriler Kucoin’in sabit coin rezervlerinde dün 3 saatlik dilim içerisinde 100 milyon dolarlık erime olduğunu gösteriyor. Caueconomy adlı zincir üstü analisti konuyla ilgili yazısında, “Kucoin’in lisanssız bir şekilde faaliyet yürrüttüğü belirtiliyor. Bankacılık kanununun ihlali, anti-kara para aklama programına da tam anlamıyla uyulmadığı anlamına gelebilir” dedi.

Kucoin’in çok büyük bir sabitcoin çekim talebiyle karşı karşıya olduğunu da belirten analist, “Muhtemelen Amerika’daki kullanıcılar, hesaplarının dondurulması ya da engellenmesi ihtimaline karşın böyle bir önlem alıyorlar. 3 saatte 100 milyon dolarlık erime oldu. Ki bu sadece ERC-20 tabanlı olan sabitcoin’ler için geçerli” dedi.

Kucoin’in bu kadar yoğun bir çıkış talebi olmasına rağmen çekimlerde herhangi bir sorun yaşanmaması ve faaliyetlerin devam etmesi de gözlerden kaçmadı.

Kucoin için açılan davada, borsanın 6 milyar dolarlık paranın transferine lisanssız şekilde izin verdiği iddia ediliyor.

Kucoin’e geçtiğimiz sene New York Finansal Hizmetler Departmanı tarafından da benzer konulu bir dava açılmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl