KuCoin Türkiye ülke müdürlüğüne Mete Umut Elmas atandı

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından KuCoin, Türkiye Ülke Müdürü’nü belirledi. Global borsanın Türkiye inisiyatiflerinin başına KuCoin’de farklı unvanlarda görevini sürdürmüş olan Mete Umut Elmas atandı.

Dünyanın en büyük 5 kripto para borsasından biri ve en büyük altcoin borsası olan KuCoin, Türkiye’ye yönelik faaliyetlerini yönetmek üzere yeni Ülke Müdürü’nü belirledi. Global kripto para borsasının Türkiye’deki büyüme operasyonlarının başına şirketin daha önce İş Geliştirme Direktörü pozisyonunda yer alan Mete Umut Elmas atandı.

Ocak ayında Türkiye faaliyetlerine hız vermeye başlayan KuCoin, 207 ülkede 18 milyonun üzerinde kullanıcıya hizmet sunuyor. 700’ün üzerinde kripto varlığa ev sahipliği yapan KuCoin spot alım-satım, marjin alım-satım, ücretsiz otomatik alım-satım botu, sosyal yatırım platformu, P2P itibari para (fiat) alım-satımı, borç alma-verme ve staking ile faiz imkanı sağlıyor.

2017 yılında kurulan KuCoin, sektöre yön veren markalardan biri olarak ekosistemin birçok farklı noktasında faaliyet gösteriyor. NFT, yatırım, araştırma, ödeme sistemleri gibi alanlarda da ürün ve hizmetler sağlayan KuCoin’in, ayrıca KuCoin Token (KCS) ismiyle kendi borsa fayda token’i de bulunuyor.

“KuCoin’in global başarısını Türkiye’de de sürdürmeyi hedefliyoruz”

Atamasıyla ilgili görüşlerini aktaran KuCoin Türkiye Ülke Müdürü Mete Umut Elmas, “Öncelikle çeşitli dönemlerde farklı noktalarında yer aldığım ekosistemin en değerli markalarından biri olan KuCoin’in Türkiye Ülke Müdürü olarak atanmaktan büyük mutluluk duyuyorum. KuCoin olarak uzun zamandır Türkiye’ye yatırımlar gerçekleştiriyorduk fakat Ocak ayından bu yana büyüyen ekibimizle Türkiye’deki odağımızı artırdık. Bu doğrultuda 2022’in ilk yarısında Türkiye’de 2 kata yakın büyüme gerçekleştirdiğimizi söyleyebliriz. Global yönetimimiz de Türkiye’deki potansiyele inanıyor ve ülkemizin ekosisteme adaptasyon hızını yakından takip ediyor, destekliyor. Bu kapsamda yöneteceğimiz stratejiyle birlikte şu ana kadar yakaladığımız ivmeyi artırarak KuCoin’i ülkemizin en güvenilen ve en çok tercih edilen kripto para borsası haline getirmeyi amaçlıyoruz. Bu anlamda oldukça donanımlı bir ekibimiz var ve sunduğumuz sayısız ürünle Türkiye’deki yatırımcılara en iyi kullanıcı deneyimini yaşatmak için çalışmalarımıza tüm hızıyla devam edeceğiz.” dedi.

Mete Umut Elmas hakkında

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği mezunu olan Mete Umut Elmas, 2021 yılından bu yana KuCoin’de görev alıyor. Daha önce Mercedes-Benz Türkiye’de Pazarlama İletişimi Koordinatörlüğü ve kripto ekosisteminin yerli girişimlerinde Büyüme Yöneticiliği gibi pozisyonlarda bulunan Elmas, KuCoin’de İş Geliştirme Direktörü olarak başladığı görevini Ülke Müdürü olarak sürdürüyor. İyi derecede İngilizce ve Almanca bilen Mete Umut Elmas, şirketin Türkiye’deki büyüme stratejilerinin yönetiminden sorumlu olacak.

KuCoin hakkında

Eylül 2017’de kurulan KuCoin, Seyşeller’deki operasyonel merkezi ile küresel bir kripto para borsasıdır. Kapsayıcılık ve topluluk eylemi erişimine odaklanan kullanıcı odaklı bir platform olarak 700’den fazla dijital varlık sunar ve şu anda 207 ülkedeki 18 milyon kullanıcısına spot alım-satım, marjin alım-satım, P2P itibari para (fiat) alım-satımı, vadeli işlem alım-satımı, ücretsiz otomatik alım-satım botu, sosyal yatırım platformu, borç alma-verme hizmeti ve staking ile faiz gibi ürün ve hizmetler sağlar.

2022’de KuCoin, B Serisi öncesi bir turla 150 milyon doların üzerinde yatırım topladı. Toplam yatırımları A Turu ile birlikte 170 milyon dolara çıkardı ve toplam 10 milyar dolar değerlemeye ulaştı. KuCoin şu anda CoinMarketCap’e göre en iyi 5 kripto borsasından biri. Forbes ayrıca KuCoin’i 2021’deki En İyi Kripto Borsalarından biri olarak seçti. 2022’de The Ascent, KuCoin’i meraklılar için En İyi Kripto Uygulaması seçti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl