Kurumsal para, kripto para piyasasına neden girmiyor?

Vaktiyle BlackRock'ta çalışan profesyonel yatırımcı Adam Grimsley, kurumsal yatırımcıların kripto paraları yakından takip etmelerine rağmen neden henüz yatırım yapmadıklarını ana hatlarıyla açıkladı.

Vaktiyle BlackRock’ta çalışan profesyonel yatırımcı Adam Grimsley, kurumsal yatırımcıların kripto paraları yakından takip etmelerine rağmen neden henüz yatırım yapmadıklarını ana hatlarıyla açıkladı. Grimsley, Londra Tech Week’de yaptığı konuşmada düzenleyici belirsizlik, volatilite ve eğitim eksikliğinin başlıca engeller olduğunu söyledi.

Prime Factor Capital’in kurucularından Adam Grimsley, bazı yüksek servetli bireylerin portföy oluşturmalarına rağmen kurumsal yatırımcıların çoğunluğunun düzenleyici kesinliği beklediklerini söyledi.

Grimsley, Londra’daki denetçilerin konuya dahil olma konusunda isteksiz olduklarının ve düzenleme eksikliğinin altını çizdi.

Grimsley’in sözleri şöyleydi:

“Bankalar, kurumlar ve profesyonel yatırımcılar başlangıç çizgisinde kaldılar. Büyüklük, altyapı, bağlantılar ve itibarın olağan avantajları, bu alana hızlı bir şekilde geçmek için engeller olarak görülüyor. Volatilite, likidite eksikliği ve düzenleyici belirsizlik gibi endişeler, geleneksel akıllı paranın arenaya girmesini engellemek için fazlasıyla yeterliydi.”

Öte yandan, Grimsley, yüksek servetli bireylerin ve ana yatırımcıların aile ofisleri veya özel bankalar aracılığıyla, son birkaç yıldır kripto varlıklarda sessiz bir şekilde pozisyon aldıklarını söyledi.

Aynı etkinlikte bir panel tartışmasında, DRW’nin kripto para kolu olan Cumberland’ın küresel iş geliştirme müdürü James Radecki, kurumsal paranın pazara girmeye başladığını ve volatilitedeki azalmanın bunun kanıtı olduğunu söyledi.

BlackRock’tan ayrıldıklarında Grimsley, kurucuların yeni teknolojiye şahsen yatırım yaptıklarını ve profesyonel yönetim hizmetlerinin eksik olduğunu hissettiklerini söyledi.

Grimsley blockchain için ise şu açıklamalarda bulundu:

“Bir süre blockchain endüstrisinde yer aldık ve blockchain’in devasa potansiyelini gözlemledik. Birçok farklı protokolde milyarlarca değer yakalama kapasitesine sahip.”

Grimsley, düzenleyici belirsizliğin daha büyük yatırımcılara en büyük engel olduğunun altını çizdi. Kripto para birimlerinin İngiltere’de düzenlenmediğine ve FCA’nın piyasaya girme arzusunun çok az olabileceğine işaret etti. İngiltere Hazine Komitesi’nin yeni teknolojiyi anlamaya çalışmak için özel bir komite yarattığını belirtti.

Grimsley ayrıca, kripto para borsalarında yaşanan son zamanlardaki hack ve hırsızlık olaylarının bazı sorular bıraktığını, profesyonel yöneticilerin, müşterilerinin çıkarları doğrultusunda en uygun şekilde davranmaları için yasal bir zorunlulukları olduğundan bu borsaları kullanmaktan çekindiklerini söyledi.

→ RUSYA’NIN EN BÜYÜK BANKALARI KRİPTO PARALARA YATIRIM YAPACAK

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl