Kuzey Boru geç gelen tavan serisiyle yüz güldürüyor

kuzey boru tavan

Geçtiğimiz Aralık ayında halka arz olan Kuzey Boru, borsanın kötü döneminde halka açıldığı için güzel bir başlangıç yapamamıştı. 2023 yılında çok fazla gördüğümüz tavan serilerinden birine imza atması beklenen şirket, kısa sürede tavan bozmuş ve halka arza katılan yatırımcıları mutsuz etmişti. Ancak yeni yılla birlikte Borsa İstanbul’un yönü yukarı döndü ve Kuzey Boru hissesi de bundan olumlu etkilendi.

36,20 TL fiyatla halka arz edilen KBORU hissesi işlem görmeye başladıktan sonra iki gün tavan yapmıştı. Ancak araya giren hafta sonundan sonra KBORU hissesi tavanda bekleyen 5 milyon lota rağmen tavan bozmuştu.

Sonrasında bu erken bozulan tavan serisini fırsat olarak görenlerin güçlü alımlarıyla hisse toparlansa da kalıcı bir yükseliş gerçekleşmemişti. Hissede geri çekilmeler yaşanmış ve hisse 42 liraya kadar gerilemişti.

2024 Kuzey Boru’ya iyi geldi

2024 yılı Borsa İstanbul için güzel başladı. Halka arz hisselerinde istediğini elde edemeyen yatırımcılar yeni yılla birlikte bir toparlanma yaşadı.

Büyük beklentilerle halka arz olan Kuzey Boru hissesi adeta son haftaların yıldızı oldu. 42 TL’ye kadar düşen hisse bir süre yatay seyrettikten sonra yeni bir tavan serisi başlattı. 

Bu yeni tavan serisi ile Kuzey Boru hissesi kısa sürede 57 liraya dayandı. 

Halka arz oldu KAP’lar peş peşe geldi

Kuzey Boru halka arz olduktan sonra Kamuyu Aydınlatma Platformu’na pek çok açıklama gönderdi. Bu açıklamalar genel olarak yapılan yeni iş anlaşmalarını duyurmak amaçlıydı. Yapılan yeni sözleşmeler hisseye olan güveni arttırdı.

Şirket yurt içinde yerleşik bir firma ile geçtiğimiz hafta 22 milyon 500 bin TL’lik ve yurt dışında yerleşik bir firma ile 1 milyon 69 bin dolarlık sözleşme imzaladı.

Aralık ayının son haftasında ise Kuzey Boru ile Devlet Su İşleri arasında anlaşma duyurulmuştu. Taraflar arasında “Altyapı HDPE100 Boru” satış sözleşmesi 26 milyon TL’nin üzerinde bir bedelle imzalanmıştı.

Şirketin sık sık KAP’a bildirim göndermesi şirkete olan ilgiyi canlı tuttu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl