Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin, Kuzey Kore’de bir ödeme yöntemi olarak kabul edilmeye başlandı

Reddit kullanıcısı “Svensis” bugün, Coinmap üzerinden Kuzey Kore’nin başkenti Pyongyang’da bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin’in kabul edildiği 3 ayrı yer keşfetti.   Haritaya göre, şehirde bir bar ve iki restoran Bitcoin kabul ediyor. Haritalarda işaretli olan yerlerin doğruluğu henüz doğrulanmadı. Bitcoin, Kuzey Kore için kurtarıcı olabilir Kuzey Kore’nin sık sık Güney Kore‘de yer alan Bitcoin borsalarına yönelik hack saldırılarında bulunduğu biliniyor. Bunun yanı sıra son dönemde Kuzey Kore‘nin BM yaptırımlarıyla birlikte kıskaca alınmasının ardından başka bir konu daha gündeme geldi....

Reddit kullanıcısı “Svensis” bugün, Coinmap üzerinden Kuzey Kore’nin başkenti Pyongyang’da bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin’in kabul edildiği 3 ayrı yer keşfetti.

 

Haritaya göre, şehirde bir bar ve iki restoran Bitcoin kabul ediyor. Haritalarda işaretli olan yerlerin doğruluğu henüz doğrulanmadı.

Bitcoin, Kuzey Kore için kurtarıcı olabilir

Kuzey Kore’nin sık sık Güney Kore‘de yer alan Bitcoin borsalarına yönelik hack saldırılarında bulunduğu biliniyor.

Bunun yanı sıra son dönemde Kuzey Kore‘nin BM yaptırımlarıyla birlikte kıskaca alınmasının ardından başka bir konu daha gündeme geldi.

CIA tarafından finanse edilen bir istihbarat şirketi, Kuzey Kore’de Bitcoin madenciliğinin izlerine rastladı. Şirketin raporunda, ülkenin fon sağlamak amacıyla Bitcoin madenciliğine başlamış olabileceği kaydedildi.

Ülkenin çoğunun internete erişimi yok

Ülkede sadece en kıdemli liderlere ve seçkinlere doğrudan dünya çapındaki internete erişim hakkı veriliyor. Ülkenin geri kalanın çoğunun internete erişimi yok. Üniversite öğrencileri gibi küçük bir azınlık ise sadece intranet kullanabiliyor.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, geçtiğimiz Pazartesi günü Kuzey Kore’ye bir dizi yeni yaptırımları oy birliği ile onayladı. Bu yaptırımlar, petrolden tekstile kadar ithalat-ihracat yasaklarını içeriyordu. Bu nedenle Bitcoin madenciliği, BM ülkeleri tarafından izole edilen bu ülkenin yeni bir gelir kaynağı olabilir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl