Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Kuzey Kore, çıkış yolunu Bitcoin’de buldu

CIA tarafından finanse edilen bir araştırma şirketi, BM ülkelerinin son yaptırımlarıyla birlikte iyice köşeye sıkışan ve izole edilen Kuzey Kore’nin ülkeye fon sağlamak amacıyla Bitcoin madenciliğine başlamış olabileceğini kaydetti. ‘Hacmini bilmiyoruz ama…’ Recorded Future adlı şirketin yöneticilerinden Priscilla Moriuchi, konuyla ilgili olarak, “Belirli bir zaman diliminde ne kadar Bitcoin’in üretilebileceği gibi hacimleri belirleyemedik. Sadece bu konudaki aktiviteleri görebiliriz. Kuzey Kore’de Bitcoin madenciliği etkinliğine rastladık ancak hacmini bilmiyoruz” dedi. Moriuchi, şöyle devam etti: “İlk hipotez, Bitcoin madenciliği faaliyetinin rejime fon sağlamak...

CIA tarafından finanse edilen bir araştırma şirketi, BM ülkelerinin son yaptırımlarıyla birlikte iyice köşeye sıkışan ve izole edilen Kuzey Kore’nin ülkeye fon sağlamak amacıyla Bitcoin madenciliğine başlamış olabileceğini kaydetti.

‘Hacmini bilmiyoruz ama…’

Recorded Future adlı şirketin yöneticilerinden Priscilla Moriuchi, konuyla ilgili olarak, “Belirli bir zaman diliminde ne kadar Bitcoin’in üretilebileceği gibi hacimleri belirleyemedik. Sadece bu konudaki aktiviteleri görebiliriz. Kuzey Kore’de Bitcoin madenciliği etkinliğine rastladık ancak hacmini bilmiyoruz” dedi.

Moriuchi, şöyle devam etti:

“İlk hipotez, Bitcoin madenciliği faaliyetinin rejime fon sağlamak için bir yol olarak devlet tarafından deskleniyor olması. İkinci hipotez, internete erişim olan liderlerin ya da ailelerinden birinin arasında bireysel bir kullanıcı olması.”

Ülkenin çoğunun internete erişimi yok

Ülkede sadece en kıdemli liderlere ve seçkinlere doğrudan dünya çapındaki internete erişim hakkı veriliyor. Ülkenin geri kalanın çoğunun internete erişimi yok. Üniversite öğrencileri gibi küçük bir azınlık ise sadece intranet kullanabiliyor.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, geçtiğimiz Pazartesi günü Kuzey Kore’ye bir dizi yeni yaptırımları oy birliği ile onayladı. Bu yaptırımlar, petrolden tekstile kadar ithalat-ihracat yasaklarını içeriyordu. Bu nedenle Bitcoin madenciliği, BM ülkeleri tarafından izole edilen bu ülkenin yeni bir gelir kaynağı olabilir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl