Kyber Network’ün Dinamik Piyasa Yapıcısı KyberDMM, BSC’de!

Merkeziyetsiz borsa Kyber Network'ün dinamik piyasa yapıcısı olan KyberDMM, işlem ücretlerinin uygun hale getirilmesi ve daha yüksek sermaye etkinliği yakalanması için Binance Smart Chain'de (BSC) başlatıldı.

Bugün Kyber Network’ten yapılan açıklamada, KyberDMM protokolünün trader’lar, likidite sağlayıcıları ve getiri çiftçiliği yapanlar için BSC üzerinde artık kullanılabileceği ve ayrıca, şu anda Ethereum ve Polygon üzerinde uygulanan “Rainmaker” likidite madenciliğinin de yine bu entegrasyona dahil edildiği belirtildi.

4 likidite havuzunda 2 milyon KNC dağıtımı

İki ay çalışacak olan Rainmaker programı, KyberDMM’nin getiri sayfasında bulunan 4 likidite havuzuna, yaklaşık 4 milyon dolar değerde 2 milyon KNC token dağıtacak:

ether-binance token (ETH-BNB),
tether-binance token (USDT-BNB),
tether-binance USD
kyber network token-binance token (KNC-BNB).

 

Bu havuzlara likidite sağlayan kullanıcılar, DMM-LP token’ları kazanacaklar. Bu token’lar, kullanıcıların havuzdaki hisselerini temsil edecek. DMM-LP’ler ayrıca, havuzdaki paylar ile orantılı olarak, ek KNC ödülleri kazanılabilmesi için de “stake” edilebilecek.

Bu projeyi destekleyen Binance borsası da, BSC ağındaki yatırma ve çekme işlemlerini kolaylaştırmak için KNC token’ın BEP-20 versiyonunu da listeledi.

“Sermaye kullanımlarını maksimize edilecek”

Kyber Network kurucu ortağı olan Loi Luu da, yapılan basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Binance Smart Chain, DeFi ve NFT dAPP’ları için çok popüler bir platform oldu. KyberDMM, BSC ekosistem oyuncularının likidite ihtiyaçları açısından verimli ve güvenilir bir protokol sağlamasının yanısıra onlara sermaye kullanımlarını maksimize etmeleri açısından da yardımcı olacak”

Bilindiği üzere BSC, Ethereum zincirinden sonra kilitli toplam varlığın en fazla olduğu en büyük ikinci zincir konumunda. BSC’yi; Terra, Polygon ve Solana takip ediyor. Nisan ayında başlatılan KyberDMM ise, güçlendirilmiş likidite havuzları ve dinamik işlem ücretleriyle etkin sermaye kullanımı sağlıyor.

Dinamik işlem ücretleri sayesinde, likidite sağlayıcıları piyasa koşullarına bağlı olarak protokol ücretlerini ayarlayabiliyor ve getirileri maksimize edebildikleri gibi aynı zamanda işlem çiftlerindeki volatiliteden kaynaklı olan kayıpların da önüne geçebiliyorlar.

Nisan ayı oprtasında Ethereum üzerinde işleme açılan KyberDMM, 30 Haziran tarihinde de Polygon üzerinde başlatılmıştı. Kyber Network Pazarlama Yöneticisi olan Shane Hong, Coindesk’e yaptığı açıklamada, “İki ağdaki (Ethereum ve Polygon) toplam işlem hacmi 1 milyar doları, toplam kilitli değer ise 500 milyon doları aştı” dedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl