KYC.LEGAL’in ekibine birbirinden başarılı iki önemli danışman katıldı

Kişisel verilerin korunması, doğrulanması ve sahteciliğin önlenmesi konularında hizmet veren Blockchain tabanlı bir kimlik doğrulama platformu olan KYC.LEGAL’in ekibine iki değerli danışman, William Davis III ve Feroz Sanaulla katıldı. LDJ Capital’in teknoloji direktörlüğünü yapan William Davis III, gelişmekte olan teknolojiler ve siber güvenlikteki engin tecrübesini projeye aktaracak. Intel’de yatırımların eski yöneticisi Feroz Sanaulla ise ABD, Asya ve Avrupa’daki çalışmalarından edindiği küresel şirket kurma uzmanlığıyla katkı sağlayacak. William Davis III, halen LDJ Capital’de Teknoloji Direktörü olarak görev yapıyor. Bu şirkete katılmadan...

Kişisel verilerin korunması, doğrulanması ve sahteciliğin önlenmesi konularında hizmet veren Blockchain tabanlı bir kimlik doğrulama platformu olan KYC.LEGAL’in ekibine iki değerli danışman, William Davis III ve Feroz Sanaulla katıldı. LDJ Capital’in teknoloji direktörlüğünü yapan William Davis III, gelişmekte olan teknolojiler ve siber güvenlikteki engin tecrübesini projeye aktaracak. Intel’de yatırımların eski yöneticisi Feroz Sanaulla ise ABD, Asya ve Avrupa’daki çalışmalarından edindiği küresel şirket kurma uzmanlığıyla katkı sağlayacak.

William Davis III, halen LDJ Capital’de Teknoloji Direktörü olarak görev yapıyor. Bu şirkete katılmadan önce Avrupa’nın en büyük mobil ödeme firması olan Daopay’de siber güvenlik üzerine çalışmıştı.

Şöhretli kariyeri boyunca kidemli danışmanlıktan COO’ya ve dünya çapındaki teknoloji firmalarının başkanlığına kadar çeşitli kadrolarda çalıştı.

Onun mali, teknik ve kültürel liderliği; IBM, Boeing, JPMorgan Chase, American Express ve Bank of America gibi sektörün dev şirketlerinin başarısına katkıda bulundu.

American Express’te şirketin küresel kredi krizinden 3 milyar Dolar kazanç sağlamasına imkan tanıyan stratejik bir bankacılık planı hazırlamaktan sorumlu olduğu sırada diğer piyasa oyuncuları kayıplarla uğraşıyordu.

Köklü şirketlerin eski teknolojik uygulamalarına öncülük ettiği geçmişine ek olarak, mobil mikro ödemeler ve kripto para birimleri gibi yeni iş alanlarının da öncüsü konumunda.

Örneğin Daopay’de (Viyana, Avusturya) çalışırken şirket Facebook, Visa ve Zynga ile sözleşmeler imzalayarak büyümesini iki katına çıkardı ve sekiz rakamlı sayılara varan oranda gelir elde etti.

Uzmanlığı, veri ambarı ve iş zekası uygulamaları, temel iş sistemleri, karlılık büyümesi, teknoloji yığınları, mobil müşteri edinme ve tutmaya kadar her şeyi kapsar.

William Davis III, şunları söyledi:

“Günümüz dünyasının iş ortamında hız oldukça önemlidir ancak AML ve KYC uyumluluğuyla birlikte ele alınmalıdır. Bu nedenle KYC.LEGAL projesiyle gemiye bindim. Bu kullanıcı doğrulama platformu kişisel verilerin güvenliğinden ödün vermeden sahteciliği önlemeye yönelik etkili engelleri koruyarak doğrulama işlemini hızlandırmak için bir çözüm geliştirdi.”

Şu anda Vecta Strategy’de yönetici ortak olan Feroz Sanaulla, kariyerinin başlarında Doğu Avrupa, Rusya, Ortadoğu, Türkiye ve Afrika da dahil olmak üzere gelişmekte olan piyasalarda varlığını artırmaya odaklanmış Intel’de üst düzey görevde bulundu.

Daha sonra Intel Capital’in Ortadoğu, Türkiye ve Afrika bürosunu Burada stratejik ilişkilerle teknolojiyi ilerletmek ve geliştirmek adına kurulmuş bir ekibi yönetti.

20 yıllık kariyerindeki deneyimi; özel sermaye, girişim sermayesi, birleşme ve satın alma entegrasyonu ile danışmanlık alanlarını içeriyor.

Elden çıkarmalar, özel sermaye, risk sermayesi yatırımları, finansman ve toplamda 3 milyar Dolar’ın üzerindeki ortak girişimler gibi çok sayıda işlemde başı çeken isim oldu.

Feroz, Intel’den ayrıldıktan sonra zamanını ABD merkezli başarılı ve yenilikçi teknolojik girişimlerine ve Orta Doğu’da stratejik büyüme konusunda uluslararası şirketlere danışmanlık yapmaya ayırdı.

Bunların yanı sıra Etqaan Şeriat Fonu yatırım komitesinin bağımsız bir üyesi olan Gerson Lehrman Group’un konsey üyesi ve şirketlerin ürün ve hizmetlerini sergileyebilecekleri BAE tabanlı bir portal olan Emergin Circle’ın kurucularından biri.

Ayrıca sosyal ağlar, tüketici interneti, kurumsal yazılımlar girişimlerine de katıldı.

Sanaulla şunları söyledi:

“KYC.LEGAL’in projesi, pazarın beklediği şey. Kullanıcı doğrulamasına hızlı ve kolay bir çözüm sunuyorlar. Her iş alanından insanlar ve şirketlerin KYC.LEGAL projesinde bir şeyler bulacağına eminiz.”

KYC.LEGAL, müşteri doğrulama hizmetinin geliştirilmesi ve uygulanması için fon toplamak üzere bir ICO düzenleyecek. Şirketin IOS ve Android cihazlarda indirilebilen tam işlevsel bir “kendini doğrula” uygulaması bulunuyor. Projenin ikinci aşamasındaki temsilci/acenta doğrulaması yakında tanıtılacak.

KYC.LEGAL’in kurucusu olan Daniil Rausov ise şöyle konuştu:

“William Davis III ve Feroz Sanaulla gibi iki büyük ismi ekibimize katığımız için çok mutlu ve onurluyuz. ICO’nun yanı sıra proje geliştirme ve uygulamada birlikte ilerlediğimizde bu geniş kapsamlı deneyim ve iş zekası paha biçilemez olacak. Yardımlarıyla eminim ki her iki alanda da önemli başarılar elde edeceğiz.”

ICO, 1 Aralık 2017’de başlayacak ve ilk KYC token’larının fiyatı token başına 1 Dolar olacak. Toplam token sayısı 42 milyon olup bunların yüzde 15’i KYC ekibi için ayrıldı. Yüzde 5’i ise işletme giderleri için kullanılacak. Geri kalan yüzde 80’iyse ICO sırasında satılacak. ICO’daki hedef sermaye 35 milyon Dolar.

Daha fazla bilgi için lütfen KYC.LEGAL adresini ziyaret edin.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl