LADYS alan yatırımcı, 1 günde 190 bin dolar kaybetti!

Milyarder Elon Musk'ın Twitter gönderisi, Milady Maker NFT koleksiyonundan esinlenerek oluşturan ancak bu koleksiyonla bir ilgisi bulunmayan kripto para LADYS'in kısa sürede yüzde 5 binden fazla değer kazanarak yükselmesine neden olmuştu. Yükselişin cazibesine kapılan bazı yatırımcılar, büyük hüsran yaşadı.

Meme coin’ furyası devam ederken Twitter’ın sahibi ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ın Milady Meme Coin’le (LADYS) ilişkilendirilen tweet’i birçok yatırımcıyı cezbetti. Bu sebeple LADYS, tweet’in atılmasıyla saatler içinde yüzde 5 bin oranında yükseliş sağladı ancak son fiyat hareketleri birçok yatırımcıyı zarara uğrattı.

321 bin dolara aldı, 130 bin dolara sattı

Bunlardan biri, blok zinciri verilerini izleyen Lookonchain tarafından tespit edildi. Lookonchain, gönderisinde, tek bir yatırımcının LADYS’ye yatırım yaparak 190 bin dolar kaybettiğini ortaya koydu. Bu yatırımcının token’ın iki trilyon adedini 321 bin dolar (174 ETH) karşılığında satın aldığı fakat 130 bin dolar (73.5 ETH) karşılığında da sattığı görüldü.

Satış, yatırımcıların kâr elde etmesiyle LADYS’in aşağı yönlü bir hareket başlatmasının ardından geldi. Meme coin, yoğun satış sonrası yüzde 80’den fazla bir kayıpla karşı karşıya kaldı. Son 24 saatte yüzde 36’lık yükseliş kaydeden LADYS, bu haberin yazıldığı saat itibarıyla 0.000000081773 dolardan işlem görüyor.

Bilindiği üzere bu tür varlıklar, genellikle yüksek fiyat oynaklığına sahip ve popülaritesi meme’lerle olan ilişkisine dayandığından ve gerçek bir değeri olmadığından oldukça spekülatif.

Elon Musk ve ‘meme coin’ler

Milady Maker NFT koleksiyonu, kripto para piyasasında bir dizi tartışmaya karışmıştı. Yaratıcısı Charlotte Fang, ırkçı ve küfürlü gönderiler paylaşan anonim bir Twitter hesabı kullandığını kabul etmişti. Fang, o sırada Milady Maker geliştirme ekibinden ayrılmıştı.

Koleksiyondaki NFT’ler sonunda kripto topluluğunda bazı kullanıcılar arasındaki “savaş zamanlarına” atıfta bulunmak için kullanılan bir ‘meme’ yani internet geyiği haline geldi. Bu ‘meme’, ABD’nin piyasa düzenleyicisi SEC’nin kripto paralara yönelik son incelemelerinden sonra daha popüler hale geldi.

Bu, Elon Musk’ın meme coin’lerle ilgili yaptığı ilk paylaşım değil. Milyarder isim, kripto para piyasasını fazlasıyla etkileme gücüne sahip. Daha öncede Twitter logosunu sürekli savunduğu kripto para Dogecoin’in sembolüyle değiştirerek fiyatının yükselmesine neden olmuştu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl