Avrupa Merkez Bankası Başkanı Lagarde’dan kripto para itirafı

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, Frankfurt’ta bir belediye binasında öğrencilere yaptığı konuşmada, bir itirafta bulundu. 30’lu yaşlarda iki oğlu bulunan Lagarde, uyarılarına aldırmayan oğlunun kripto paralara yatırdığı paranın neredeyse tamamını kaybettiğini söyledi.

“Söylediklerimi umursamadı”

Uzun süredir kripto paralara karşı tutumuyla bilinen Lagarde, “Söylediklerimi umursamadı ve yatırdığı paranın neredeyse tamamını kaybetti. Kaybettiği miktar çok fazla değildi ama onunla bu konuda tekrar konuştuğumda isteksiz bir içimde haklı olduğumu kabul etti.” dedi.

“Kripto hakkında olumsuz düşünüyorum”

Lagarde, sözlerinin devamında “Sizin de tahmin edebileceğiniz gibi, kripto paralar hakkında olumsuz bir görüşe sahibim. İnsanlar, paralarını istedikleri yerlere yatırmakta, istedikleri kadar spekülasyon yapmakta özgürdürler fakat suç teşkil eden işlemlere dahil olma konusunda özgür olamazlar.” ifadelerini kullandı.

Avrupa Merkez Bankası, kendi dijital parasını çıkarmak için çalışma içinde. Temmuz 2021’de kararlaştırılan dijital euro projesi için geçtiğimiz ay iki yıllık bir hazırlık aşaması başlatıldı. Kullanıma girmesinin ise 2027’yi bulabileceği belirtiliyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Lagarde Yanıtla

    Niye azılı Kripto karşıtı olduğu anlaşıldı.