Lagarde’ın ardından Powell da tuzağa düştü: Fed’den açıklama

ABD Merkez Bankası (Fed) başkanı Jerome Powell'ın da, Rus şakacıların görüntülü telefon tuzağına düştüğü ortaya çıktı. Bloomberg'in haberine göre bir Fed sözcüsü de, ocak ayında yaşanan olayı doğruladı. Sözcü ayrıca hiçbir gizli bilginin sızdırılmadığını da belirtti.

Fed başkanı Jerome Powell, kendisini Ukrayna başkanı Volodimir Zelenski olarak tanıtan Rus şakacının tuzağına düştü. Daha önce birçok kez aynı şakayı yapan bu kişiler, Christine Lagarde’dan Boris Johnson’a ve Angela Merkel’e kadar birçok ünlü politikacıyı kandırmayı başarmışlardı.

Rus devlet televizyonunda yayınlandı

ABD medyasından Bloomberg konuyla ilgili olarak Fed adına yetkili olan bir sözcüye de ulaştı ve haberleri doğruladı. Sözcü ayrıca, ocak ayında yapılan bu görüşmeden çekilen Powell’ın görüntülerinin Rus devlet televizyonunda da yayınlandığını ancak hiçbir gizli bilginin dışarıya sızmadığını ve bir tehlike olmadığını kaydetti.

Sözcü ayrıca konuşmanın arkadaşça ve sakin bir ortamda gerçekleştiğini de söyledi ve daha fazla yorum yapmasının, olay adli makamlara aktarıldığı için mümkün olmadığını belirtti.

Şakacılar, kandırdıkları politikacılara genelde ekonomi ve özellikle de enflasyon hakkında sorular soruyorlardı. Powell ile yapılan konuşmanın içeriği hala tam olarak bilinmiyor ancak Putin destekçisi olan bu kişiler genelde bu tür programlarda Bitcoin ile ilgili de sorular soruyorlar.

Aynı durum mart ayında ECB başkanı Christine Lagarde ile de yaşanmış ve Lagarde, Bitcoin sorusuna sadece gülerek cevap vermişti.

Vladimir Kuznetsov ve Alexei Stolyarov adındaki bu şakacıların Putin destekçisi oldukları biliniyor.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl