Blok zinciri şirketi LayerZero aldığı son yatırımla 3 milyar dolar değerlemeye ulaştı

Blok zinciri birlikte-çalışabilirlik protokolü LayerZero; a16z Crypto, Sequoia Capital, Circle Ventures ve Samsung gibi devlerin de katıldığı yatırım turunda 120 milyon dolar topladı ve 3 milyar dolar değerlemeye ulaştı.

fırsat yatırım finans

Farklı blok zincirlerinin birbirlerine daha kolay bağlanabilmesi adına kolaylık çözümleri sunan protokol LayerZero’nun arkasındaki geliştirici şirket LayerZero Labs, birçok dev şirketin katıldığı B Serisi yatırım turunda 120 milyon dolar yatırım topladı. Şirket değeri ise bu yatırımın ardından 3 milyar dolar oldu.

LayerZero’dan yapılan açıklamada yatırım yapan şirketler arasında a16z Crypto, Sequoia Capital, Circle Ventures, Samsung Next ve OpenSea’nin de bulunduğu bildirildi.

FTX’in bile yatırımı var

LayerZero geçen sene yatırım toplamaya başlamıştı ve A Serisi turunda içinde FTX Ventures’ın da olduğu şirketlerden toplamda 135 milyon dolar elde etmişti. Toplamda elde edilen bu rakamın 120 milyon doları ise a16z Crypto, Sequoia Capital ve FTX’ten gelmişti. O dönem LayerZero şirketinin toplam değeri ise şimdikinin sadece 3’te biri olan 1 milyar dolardı.

Farklı blok zincirleri arasında sadece bir işlem ile token gönderebilmeyi sağlayan ve bu konuda birden fazla işlem gerektiren köprülere alternatif oluşturan şirket, daha çok oyun stüdyolarıyla ortaklık kurmaya yöneleceğini açıkladı. Özellikle Asya ve Uzakdoğu bölgelerindeki oyun şirketlerine açılmak isteyen firma, çalışan sayısını da yıl sonuna doğru 40’tan 70’e çıkarma hedefinde…

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl